11 Igor Hinić 11 Sean Kern
12 Josip Pavić 12 Merrill Moses
13 Vjekoslav Kobeščak 13 Ryan Bailey 2
Trener: Neven Kovačević

Hrvatska vaterpolska reprezentacija je u posljednjem kolu F-skupine pobijedila Sjedinjene Američke Države i osigurala treću poziciju koja joj donosi borbu za plasman od petog do osmog mjesta. Uspjeli su se naši oporaviti od šoka prouzrokovanog neulaskom u polufinale zbog poraza od Rusa, zaigrali su dosta lepršavo, kao da se ništa negativnog nije ni dogodilo. Osim toga, bili su uskraćeni za usluge ozlijeđenog Aljoše Kunca, ali i kapetana Samira Baraća kojega je FINA kaznila jednom utakmicom suspenzije zbog "dugog jezika" na susretu s Rusima. Prvo ime susreta bio je Dubrovčanin Ivo Ivaniš (eh, da je bilo više jugaša na ovom prvenstvu) koji je sa četiri pogotka u prvoj četvrtini briljantnim udarcima usmjerio utakmicu u željenom pravcu. Držali su naši pristojan razmak, a Amerikanci su jedinu i posljednju priliku za približavanja imali početkom treće četvrtine kada je Goran Volarević kod 7:4 obranio četverac Azevedu.

Izvor:Slobodna Dalmacija