12 Marin Ban 2 12 Marko Bautović
13 Mate Anić 13 Toni Popadić Batina
14 Krešimir Butić 14 Marko Ivanković
Trener: Zdeslav Vrdoljak    Trener: Miho Bobić

U 1. kolu Regionelne lige vaterpolisti Jug Croatia osiguranja dobili su u Splitu Mornar Brodospas sa 16:8. Nije bilo dileme tko je bolji. Jugaši su otvorili utakmicu vodstvom 2:0, prvu četvrtinu dobili s 5:1....

Pojačanja, Aaron Younger i Nicolas Constantin Bicari više nego dobri, pogotovo prvi. U napadu Jug raznovrstan, ali u obrani se moglo bolje.

Čestitam Jugu na pobjedi. Pokazali su kvalitetu i bez Obradovića teDobuda. Mornar? Na početku biljed, preplašen - istaknuo je Zdeslav Vrdoljak, trener Mornara.

Još smo teški te nisam očekivao ovako dobru našu utakmicu. U svim segmentima smo bili bolji, poglavito u prve dvije četvrtine. Iznenađen sam kako smo dobro odigrali, kako u napadu, tako i u obrani. S druge strane vidjela se želja Mornara, ali i neiskustvo. Pohvalio bih sve, i one mlađe, koji će protiv slabijih momčadi svakako imati prilike pokazati što znaju - bilo je prvo što je nakon utakmice rekao Jugov trener Miho Bobić.

Novinare je nakon utakmice u Splitu zanimalo koji su ciljevi Juga u novoj sezoni.

- Sva četiri finala. Borba za trofeje - podvukao je Bobić.

Miho Bošković je s 5 pogodaka bio prvi strijelac Juga, po tri su postigli Nikola Janović i Aaron Younger, po dva Andro Bušlje iNicolas Constantin Bicari te po jedan Loren Fatović i Ante Visković.

- Dobra su Jugova pojačanja - naglasio je Vrdoljak.

Vratari? Jugov dvojac sedam obrana: Marko Bijač šest, a Toni Popadić Batina jednu. Mornarev Neno Kačić je imao 10 obrana. Jug je imao realizaciju igrača više 7/3 te realizirao sva tri peterca. S druge strane Mornar 10/5 igrač više uz neiskorišteni peterac na samom početku utakmice. Jerko Marinić Kragić je imao priliku izjednačiti na 1:1, ali nije pogodio.

Jugaši novi ispit imaju za četiri dana. U srijedu, 8. listopada gost u Gružu je hercegnovski Jadran (19 sati). Uoči utakmice Jug će slubeno predstaviti momčad.

Autor:Tonči Vlašić

Izvor:Dubrovački vjesnik