12 Balazs Harai 1 12 Duje Živković
13 Attila Decker 13 Marko Bijač
Trener: Tibor Bedenek    Trener: Ivica Tucak

muslim-hun

Barakude su u četvrtfinalu, u kojem će se u srijedu od 19 sati sučeliti dobrim nam znancima, Italiji. U drugom četvrtfinalu, nakon Hrvatska - Italija, u vodi će se sučeliti Srbija i Grčka. Pobjednici skupina, Mađarska odnosno Crna Gora, izravno su se već plasirali u polufinale. To je najznačajniji zaključak nakon okončanog dijela nadmetanja po skupinama na 21. vaterpolskom Europskom prvenstvu. Sa spoznajom osiguranog prolaska nakon pobjede Srbije protiv Španjolske, naš sraz s domaćinom, ako ništa drugo, bio je lišen dramatike neizvjesnosti glede konačnog ishoda. Naime, doista bi bilo "čupavo" da nam je sraz protiv 13 Mađara u vodi i još 5.600 na ispunjenim tribinama bio "biti ili ne biti"...

jokovic-hun

Počelo je dobro. Prvo briljira Pavić zaustavivši dva šuta Daniela Varge, pa onda i ljevorukog Norberta Madarasa. Pavić je samo u prvih osam minuta prikupio čak šest obrana. U napadu solidno, pače i više od toga. Ivan Milaković je u 4. minuti postigao svoj prvi gol na cijelom ovom EP-u, izvana s lijevog vanjskog. Pola minute prije kraja prve dionice Suknoje doveo Hrvatsku u prednost 2:0. Početak druge četvrtine donio je nove nevolje Mađarima. Nakon gola Šetke u 2. minuti druge četvrtine bilo već 3:0 za Hrvatsku!

hrv-hun

No, kako smo mi poveli s tri gola u nizu, tako su i Mađari poravnali. Sva tri udarca izvana, mađarska poslastica i neobranjivo, iako je čak pri dva projektila Pavić bio blizu obrane. Norbert Hosnyanszky s lijevog vanjskog i s osam metara, pa Erdelyi s desnog vanjskog sa šest metara i konačno opako dobar Marton Szivos. U ovom je razdoblju na hrvatsku žalost naš prvi braničAndro Bušlje dobio drugu osobnu pogrešku, ali Maro Joković golom iz peterca dvije i pol minute prije kraja ostavlja Barakude i dalje u minimalnoj prednosti.

Jedan od najopasnijih Mađara, bivši primorjaš Denes Varga, prvi je pogodak postigao tek 1.45 minuta prije "velikog odmora" ili poluvremena, za 4:4. Prvo vodstvo Mađarske ubilježismo tek tri minute prije kraja treće dionice (Madaras), kada su prvi put iskoristili brojčanu prednost i to tek iz petog navrata. Sandro Sukno je sjajnim golom po sredini iste već minute anulirao tu prednost domaćina (5:5).

Zadnju su već četvrtinu malo obilježili i suci. Tothu se priznaje sumnjiv gol za 6:5 (2 metra!?), naši centri u napadu teško su zarađivali izbačaje. Ipak, Muslim s igračem više poravnava 3 i pol minute prije kraja (6:6). Nitko nije ovako namučio Mađare, nitko kao Hrvati. Sjajna uvertira, obećavajuća igra uoči četvrtfinala. Samo 45 sekundi prije kraja centar Harai je s dva metra na asist Madarasa pogodio za vodstvo i na koncu pobjedu - 7:6!

Autor:Dean Bauer