11 Anđelo Šetka 11 Andreas Schlotterbeck
12 Duje Živković 12 Dennis Eidner 1
13 Marko Bijač 13 Moritz Schenkel
Trener: Ivica Tucak    Trener: Nebojša Novoselac

U prvoj utakmici europskog vaterpolskog prvenstva, koje se od 14. do 27. srpnja održava u Budimpešti, Hrvatska je pobijedila Njemačkusa 10-5 (4-3, 2-0, 3-0, 1-2). Samo u prvoj četvrtini odabranici Ivice Tucka dozvolili su Nijemci da im se nakon vodstva 4-1 približe na smo gol razlike (4-3).

U drugoj i trećoj četvrtini odličnom su obranom, na čelu s raspoloženim vratarom Josipom Pavićem, naši su 'zaključali' svoj gol i u tih 16 minuta Nijemci nisu uspjeli postići niti jedan gol. U posljednju četvrtinu ušlo se s prednošću 9-3 pa su hrvatski reprezentativci zadnjih osam minuta odigrali opuštenije, što je Njemačka iskoristila i malo ublažili poraz.

U dvoboju drugog kola B skupine hrvatski vaterpolisti igraju u utorak u 19 sati protiv Španjolske.