11 Erik Bundschuh 1 11 Jure Marelja
12 Gergő Zalánki 12 Marko Macan
13 Marcell Maixner 13 Mirko Nižić
Trener: Norbert Dabrowski    Trener: Miho Bobić

Zasvirao je sjajno Miho Bošković. Najbolji vaterpolist svijeta 2007. godine u Egeru je pogađao mrežu domaćina, krao lopte, vukao kontre te asistirao. Zahvaljujući ponajprije probuđenom Boškoviću, a u završnici i ostalima, Jug je u Mađarskoj ostvario najvažnije – pobijedio, uzeo napokon tri boda u gostima zbog kojih i dalje u Gružu živi nada i vjera kako će uspjeti izboriti plasman na Final Six, završni turnir Eurolige.

Mađari su i prije dolaska Juga bili bez izgleda za prolaz dalje, a posljednji nastup kod kuće u skupini dočekali su bez dvojice ponajboljih igrača. Zbog ozljeda nisu igrali Balasz Harai i Miklos Gor-Nagy, mađarski reprezentativci, zlatni sa Svjetskog prvenstva u Barceloni 2013. godine. S druge strane Jug nije bio oslabljen. Zaigrao je i Andro Bušlje. Reprezentativni branič je stisnuo zube. Pomogao u obrani, ali i u napadu.

Ako je suditi po snimci, Nikola Janović je postigao pogodak, koji suci nisu priznali pri vodstvu Juga od 7:6. Pri rezultatu 7:7, Eger je imao igrača više, Bedo je ostao sam ispred Bijača te pogodio stativu. Domaćin tako nije stigao do prvog vodstva šest minuta prije kraja utakmice. Uglavnom, bilo je itekako uzbudljivo na kraju. Mađari su imali igrača više na ulasku u posljednju minutu, priliku za izjednačenje na 9:9, ali se Jug znao obraniti...

Zanimljivo, nakon što je Jug dobio prvu četvrtinu s 2:0, svaka sljedeća četvrtina je počinjala s 2:0 za domaćina. U drugoj je ZF Eger od 0:2 stigao do 2:2, u trećoj od 3:5 do 5:5 te u četvrtoj od 5:7 do 7:7.

Autor:Tonči Vlašić

Izvor:Dubrovački vjesnik