11 Jure Marelja 11 Aleksandar Ivović 1
12 Marko Macan 12 Niccolo Gitto
13 Mirko Nižić 13 Giacomo Pastorino
Trener: Veselin Đuho    Trener: Pino Porzio

Jugova europska bajka traje i dalje. Nakon Egera i Olympiakosa, pao je u Gružu i PRO Recco. Jugaši su slavili s 8:7 te ostali u igri za plasman na Final Six.

Marko Bijač je obranio udarac Mattea Aicardija 50 sekundi prije kraja utakmice. Jug je sačuvao vodstvo od 8:7 te krenuo u napad, koji je 'iscurio'. Do kraja je ostalo 15 sekundi. Aleksandar Ivović je povukao posljednji potez, njegov pokušaj se razbio o blok Juga na radost više od 2000 Jugovih navijača...

Obrana za pet, s igračem manje Jug je kapitulirao samo 4 puta u 14 situacija. Zadnjih više od četvrtine i pol PRO Recco nije postigao pogodak.

Jug je prvi pobjegao PRO Reccu, otišao na početku treće četvrtine na plus dva (7:5). Talijanski prvak se brzo vratio. Izjednačio. Jug je tada imao dva igrača više, ali tu priliku nije iskoristio Josip Šutalo. Na trenutak strah - može li Jug? Srećom, sjajna obrana. Pogodak odluke pao je tri minute prije kraja. Potegao je s krila mladi Ante Visković. Prevario iskusnog Stefano Tempestija...

POGODAK PO POGODAK

Prva četvrtina: 1:0 Šutalo (5/Jug je iskoristio trećeg igrača više), 1:1 Figlioli (5/igrač više), 1:2 Giorgetti (6/pospremio odbijanac nakon obrane Bijača), 2:2 Bošković (8/u trenutku kada je PRO Recco imao dva igrača manje), druga četvrtina: 3:2 Benić (11/igrač više), 3:3 M. Janović (12/igrač više), 4:3 Bušlje (13/igrač više), 4:4 Figlioli (14/kontranapad), 5:4 Bošković (14/igrač više), 5:5 Ivović (15/igrač više), 6:5 N. Janović (16/igrač više), treća četvrtina:  7:5 N. Janović (17/Dobud je izborio peterac u zadnjoj sekundi Jugovog napada, okrenuo Figliolija), 7:6 M. Janović (18/igrač više), 7:7 Joković (19/izvanka), četvrta četvrtina: 8:7 Visković (29/igrač više).

Autor:Tonči Vlašić

Izvor:Dubrovački vjesnik