11 Jure Marelja 11 Erik Bundschuh 1
12 Marko Macan 12 Balazs Harai 1
13 Mirko Nižić 13 Marcell Maixner
Trener: Veselin Đuho    Trener: Gyorgy Gerendas

Miho Bošković i Nikša Dobud junaci su druge Jugove pobjede u skupini 'A' Eurolige, novog domaćeg uspjeha u kojem je hrvatski prvak sjajnom igrom u zadnjoj četvrtini, koju je dobio sa 6:2, uništio mađarskog prvaka, ZF Egera sa čak 16:11. Tako je nakonOlympiakosa, grčkog prvaka i pobjede 11:9 u 1. kolu, Jug i drugog gosta ove sezone u Euroligi ispratio kući praznih ruku.

Međutim, nije bilo lako u Gružu jer je uoči zadnjih osam minuta ZF Eger bio na samo pogodak zaostatka, a minutu prije kraja treće četvrtine je nizom od tri pogotka stigao do izjednačenja (9:9). Jugaši su do tada u četiri navrata imali po tri pogotka prednosti (5:2, 6:3, 7:4 i 9:6), međutim, nisu uspjeli prelomiti utakmicu u svoju korist. Povratku Mađara kumovale su i neke čudne sudačke odluke...

ZF Eger je u Gružu bio bez 37-godišnjeg Petera Birosa, trostrukog olimpijskog pobjednika (2000., 2004. i 2008.), koji je ozlijeđen (prepone) te kanadskog reprezentativca, ljevorukog Kevina Grahama, koji je izostao zbog reprezentativnih obveza.

Autor:Tonči Vlašić

Izvor:Dubrovački Vjesnik