12 Xavier Garcia 1 12 Marko Macan
13 Luka Križanec 13 Mirko Nižić
14 Ivan Buljubašić 14 Boris Pavlović
Trener: Zoran Roje    Trener: Veselin Đuho

Primorje je uhvatilo zraka. Ostalo je u igri za naslovom prvaka Hrvatske. Nije dozvolilo novi break Jugaša na Kantridi. Ostvarilo prvu pobjedu u finalu te smanjilo prednost Juga na 2:1. Dubrovčani su imali na Kantridi prvu meč loptu. Činilo se do sredine treće četvrtine kako će je iskoristiti, kako će otvoriti šampanjac u domu ljutog suparnika. Vodili su s 3:1. Međutim, uslijedio je preokret. Probudili su se riječki stranci, braćaVarga, u prvom redu Desen s tri pogotka, potom i Daniel, te ŠpanjolacGarcia su potpisali sve pogotke za riječki brod, koji je umjesto isključenog Ivana Asića vodio s klupe sportski direktor Primorja Zoran Roje.

Tri i pol četvrtine Jugaši su vladali Kantridom. Primorje je bilo neprepoznatljivo. Maestro Miho Bošković je svirao najbolje u napadu, bacao u očaj čitavu Kantridu projektilima iz daljine. Postigao je tri pogotka u nizu. Jug je zahvaljujući njemu od 0:1 stigao do već spomenutih 3:1. U obrani Jugaši agresivniji, a Marko Bijač odličan na vratima.

Jug uz sve početkom treće četvrtine imao priliku otići na plus tri, međutim, Andro Bušlje je u kontri zatresao vratnicu. Potom je Primorje smanjilo na 2:3 nakon što je 17 minuta šutalo u napadu, a nakon što Aleksandar Ivović nije u napadu izborio prekršaj te priliku ugroziti Frana Vićana, na vratima Primorja, u kontri Denes Varga diže Kantridu na noge.

Dubrovčani su imali posljednji napad, i to dva nakon što je prvi obranio Vićan. Međutim, u posljednjem, pokušaj da se na centru proigra kapetan Nikša Dobud nije bio uspješan...

Četvrta utakmica finala igra se u Gružu u nedjelju, 19. svibnja. Jugaši imaju u svom domu drugu meč loptu. Primorje još jednom igra biti ili ne biti utakmicu. Samo je jednom u finalu doigravanja nakon 2:0 za jednu momčad (Jug CO protiv Mladosti 2006.) bilo 2:2, ali nikad u finalu nije slavio sastav koji je izgubio prve dvije utakmice finala.

Prva četvrtina: 1:0 Da. Varga (3/kontra), 1:1 Bošković (8/igrač više), druga četvrtina: 1:2 Bošković (12/igrač više), 1:3 Bošković (14/izvanka), treća četvrtina: 2:3 Garcia (19/igrač više), 3:3 De. Varga (22/kontra), četvrta četvrtina: 4:3 De. Varga (26/igrač više), 4:4 Janović (28/šrauba), 5:4 De. Varga (28/izvanka), 6:4 Da. Varga (29), 6:5 Bošković (30/peterac).

Autor:Tonči Vlašić

Izvor:Dubrovački vjesnik