12 Xavier Garcia 12 Marko Macan
  13 Mirko Nižić
14 Ivan Buljubašić 14 Boris Pavlović
Trener: Ivan Asić    Trener: Veselin Đuho

Jugaši su dobili na Kantridi Primorje s 9:8, oduzeli im 'servis' te u borbi za naslov prvaka Hrvatske, najvrijedniji domaći trofej, a za što trebaju tri pobjede, vode s 1:0. U drugoj utakmici finala su domaćini. U srijedu će u svom Gružu dočekati Primorje. Branitelj naslova je sad u prednosti. Gruž se vratio u život!

Nikša Dobud, Jugov kapetan je uoči početka finalne serije zavapio: 'Amo napokon mi povesti u utakmici protiv Primorja'. Naime, svaki put su Riječani ove sezone bolje otvarali utakmice te su Jugaši morali stizati. Želja Dobuda nije se ispunila. Primorje je ponovno otvorilo bolje utakmicu. Prvo je Sandro Sukno 'izbacio' Tonija Azeveda, a potom sam riješio višak igrača. Nakon toga je zaspala obrana Juga te je Denes Varga sam kao duh ispred Marka Bijača za 2:0.

Jugu potom ni dva igrača više nisu bila dovoljna za prvi pogodak u sljedećem napadu, a domaćin nakon toga nije realizirao tri igrača više (prvog brani Bijač, drugog je nakon što je Primorje izigralo obranu Juga zapucao riječki centar Ivan Krapić, a treći je završio u Jugovom bloku). Ali, nakon pogotka Azeveda, koji je prvi prevario Frana Vićana na vratima Primorja, krenuo je Jug, koji je mogao u nekoliko navrata pobjeći domaćinu, a razlog zašto u tome nije uspio zove se Sandro Sukno, za mnoge najbolji vaterpolist svijeta u ovom trenutku, bez dileme prvo ime Primorja.

Kantrida ovisi o tome kako Cavtaćanin igra, u obrani i u napadu. Sandro je bio sjajan i u prvoj utakmici finala doigravanja za prvaka Hrvatske, međutim, i takav ovaj put nije uspio zagorčati život svom matičnom klubu, a što je uspio u finalu Kupa Hrvatske te finalu Triglav Jadranske lige zbog čega u Jugu grizu nokte.

GOL PO GOL

Prva četvrtine: 1:0 Sukno (4/igrač više), 2:0 De. Varga (4), Jug dva igrača više, udarac Ivovića blokirao je Sukno (5), 2:1 Azevedo (7/izvanka); druga četvrtina: 2:2 Janović (9/dva metra nakon obrane Vićana), 2:3 Bušlje (11/igrač više), 3:3 Muslim (13/dva metra), 3:4 Joković (16/igrač više, s krila), treća četvrtina: 3:5 Joković (17/s krila), 4:5 Da. Varga (18/igrač više), Jug dva igrača više, udarac Janovića zaustavio je Vićan (21), 4:6 Bošković (22/peterac), 5:6 Sukno (23/peterac), 6:6 Sukno (23/kontra), 6:7 Bušlje (24/igrač više), četvrta četvrtina: 6:8 Bošković (25/izvanka), 7:8 Jelača (26/igrač više), 7:9 Azevedo (28/peterac), 8:9 Sukno (29/igrač više),

FINALNA SERIJA

Drugi čin vaterpolskog spektakla igra se u Gružu (8. svibnja), a potom se finale vraća u Rijeku (15. svibnja). Hoće li se ponovno vratiti u Gruž (19. svibnja), hoće li se na Kantridi igrati majstorica (26. svibnja) ovisit će o rezultatima sljedeće dvije utakmice.

Autor:Tonči Vlašić

Izvor:Dubrovački vjesnik