11 Aleksandar Ivović 3 11 Robin Pleyer 1
12 Marko Macan 2 12 Nicolas Weideli
13 Boris Pavlović 2 13 Hansjorg Weber
Trener: Veselin Đuho    Trener: Roehl

Odradili su Jugaši europsku obvezu, pobijedili uvjerljivo amatere iz Švicarske, Kreuzelingen s 22 pogodaka razlike (29:7) te upisali drugu pobjedu u drugom nastupu u skupini 'B' prvog kruga. Podsjetnik, na startu nove euro sezone su bili uspješniji u Beogradu od Crvene zvezde s 10:6.

Hrvatski prvak je nije maksimalno ozbiljno pristupio utakmici. Drugačije se ne može objasniti 2:0 vodstvo gostiju na otvaranju utakmice. Međutim, nitko u Gružu ni na trenutak nije pomislio kako bi se mogla dogoditi senzacija, a vrlo brzo sve je došlo na svoje.

Jugov trener Veselin Đuho je protiv Švicaraca odmarao Marka Bijača, Nikolu Janovića i Mara Jokovića, prvu i treću četvrtinu igrao sVranješem, Boškovićem, Azevedom, Bušljom, Dobudom i Ivovićem, a drugu i četvrtu s Ivankovićem, Goretom, Markovićem, Bautovićem, Macanom i PavlovićemMirko Nižić je bio jedini jugov vratar u sastavu protiv švicarskog prvaka.

Prva postava je svoje dvije četvrtine dobila 16:4, a druga je bila uspješnija 13:3.

- Mislio sam kako će biti gore - kazao je u pauzi između druge i treće četvrtine vratar gostiju, Predrag Spasojević iz Beograda. Bivši vratar Šabca, Crvene zvezde, koji je potom igrao u Njemačkoj i Španjolskoj, najzaslužniji je što razlika na kraju nije bila i veća.

Svi jugaši, izuzev vratara, upisali su se u strijelce.

Utakmica protiv Švicaraca imala je humanitarni karakter. Sredstva od ulaznica, a prodano je njih 401 po 20 kuna, namjenjena su za pomoć u lječenju Marijana Ogreste Ogija, jugovog navijača koji je prije gotovo dvije godine teško nastradao u prometnoj nesreći.

Autor:Tonči Vlašić

Izvor:Dubrovački vjesnik