12 Marko Macan 12 Luka Bukić
13 Boris Pavlović 13 Ivan Marcelić
14 Mirko Nižić 14 Lovre Miloš
Trener: Veselin Đuho    Trener: Vjekoslav Kobeščak

Aleksandar Ivović je postigao šest pogodaka, a Tony Azevedo četiri. Svaki je bio uspješniji od kompletne Mladosti. Naime, Zagrepčani su u Gružu postigli samo tri pogotka. Napokon dobro popunjen Gruž pljeskao je napadačkom učinku spomenutog dvojca, ali i igri u obrani domaćina, koja zaslužuje visoku ocjenu. Ovacije je pobrao i mladi jugov vratar Marko Bijač s 10 obrana.

Dubrovčani su Mladost dočekali bez kapetana i prvog centra, reprezentativca Nikše Dobuda, koji se ozljedio u petak na treningu te bolesnog Miha Boškovića. Međutim, izostanak spomenutog dvojca nije se osjetio. Jug je na uvjerljiv način potvrdio sve napisano uoči početka sezone: Dubrovčani imaju super jaku momčad, netko će je počastiti kako je to najjača momčad u povijesti kluba, a s druge strane Zagrepčani nisu više momčad koja će se boriti za trofeje. Uz to, u Gružu je Rumunj Radu igrao malo, i to je olakšalo domaćinu posao u obrani.

- Na stranu šest pogodaka, koje sam postigao. Igra je bila odlična, kompletne momčadi i to je dobro uoči ogleda u Rijeci protiv Primorja 27. ovog mjeseca. Nije bilo Dobuda i Boškovića, međutim, Mladost ove sezone nije ekipa protiv koje se može osjetiti taj izostanak. Ako bi nam njih dvojica nedostajala u Rijeci, onda bi bio problem - kazao je Ivović.

- Moglo je biti i bolje u obrani, ali nakon plus 10 ne traba tražiti dlaku u jajetu. Izostanak dvojice reprezentativaca je donio dodatni angažman ostalih igrača - nije skrivao zadovoljstvo Veselin Đuho, trener Juga.

Prva četvrtina: 1:0 Ivović (3 - igrač više, s krila), 2:0 Azevedo (4 - igrač više, s krila), 3:0 Ivović (6 - peterac, izborio ga Pavlović), druga četvrtina: 3:1 Radu (12 - dva metra), 4:1 Karač (15 - s krila), 5:1 Azevedo (16 - peterac), treća četvrtina: 6:1 Azevedo (18 - s krila), 7:1 Ivović (20 - igrač više, izvanka), 7:2 Divković (21 - prijenos, dva metra), 8:2 Ivović (23 - iz vanka), četvrta četvrtina: 9:2 Bušlje (25 - izvanka), 10:2 Ivović (27 - prijenos, iz dva metra), 11:2 Ivović (28 - dva metra), 11:3 I. Živković (30 - igrač više, izvanka), 12:3 Azevedo (30 - dva metra), 13:3 Joković (31 - peterac).

Autor:Tonči Vlašić

Izvor:Dubrovački vjesnik