12 Xavier Garcia 1 12 Paulo Obradović 1
13 Zdravko Radić 13 Dalibor Perčinić
14 Ivan Buljubašić 14 Antun Goreta
Trener: Zoran Roje    Trener: Veselin Đuho

U Rijeci ćemo opet igrati tek sljedeće sezone - Jugaši, koji su autori te izjave, potpisali su pobjedu u vodi Primorja Erste banka na startu finalne serije sa 7:6. Dubrovčani u utrci do tri pobjede, koja će prvom tko prođe cilj donijeti naslov prvaka Hrvatske vode 1:0, a sljedeće dvije utakmice igraju se njihovom Gružu. Branitelji naslova su prošlu sezonu zaključili upravo u Rijevi pobjedom u četvrtoj utakmici finala, a novi finalni obračun s 'bankarima' počeli su na isti način.

Zanimljivo je bilo u Rijeci. Domaćin je vodio 2:0, potom 4:1, ali nakon toga bio 19 minuta bez pogotka. Čak središnje dvije četvrtine nije bilo pogotka domaćina, a u te dvije četvrtine ni dva igrača više, pa ni iz peterca nisu uspjevali savladati Frana Vićana. Jugova jedinica se razbranila, povukla svoje suigrače do preokreta, niza od 5:0 s kojim su početkom posljednje četvrtine poveli sa 6:4. Potom, sredinom posljednje četvrtine dva pogotka domaćih za izjednačenje, ali vrlo brzo Nikola Janović svojim četvrtim pogotkom ponovno vratio Jugu vodstvo, koje su uspjeli sačuvati do kraja.

Burno je bilo u završnici. Paulo Obradović je očito greškom na zapisničkom stolu 'zaradio' treće isključenje, pitanje je bilo je li i Andro Bušlje dobio treće isključenje ili ne. Uglavnom, u moru prosvjeda s Jugove klupe, ništa se nije promijenilo. Srećom po Jugaše ni rezultat. Domaćin je na ulasku u posljednju četvrtinu zaradio igrača više, ali je pokušaj Španjolca Javiera Garcie završio u bloku Juga, koji je potom 'potrošio' svojih 30 sekundi za napad. Domaćinu je ostalo još deset sekundi, međutim, Daniel Varga ovaj put nije bio uspješan. Njegov posljednji udarac očešao je vratnicu, otišao put tribina, daleko, daleko...

REKLI SU...

Znali smo kako će biti teško, ne samo psihički već i fizički. Pogotovo nakon debakla u Budimpešti. Moje treće isključenje je bilo kardinalna pogreška sudaca. Inače, lavovski smo se borili te smo zaslužili pobjedu. Znamo kako nas i u Gružu čeka teška borba, ali nadam se kako ćemo u te obje sljedeće utakmice izaći kao pobjednici - kazao je Paulo Obradović, strijelac pogotka za vodstvo Juga 6:4 početkom posljednje četvrtine.

- Nakon lošeg otvaranja bili smo bili agresivniji, a Primorje je stigao umor od Mladosti. Napravit ćemo sve da finale zaključimo u Dubrovniku ovog vikenda - istaknuo je Jugov vratar Frano Vićan, koji je pri rezultatu 4:3 za domaćina, 37 sekundi prije kraja druge četvrtine obranio peterac Petru Muslimu.

- Imali smo pobjedu u rukama. Nažalost, previše grešaka - kratko će Daniel Varga, čija četiri pogotka nisu bila dovoljna Primorju za uspjeh protiv Juga. Nitko u redovima Primorja EB nije nakon utakmice spomenuo situaciju iz druge četvrtine -  Samir Barać je uputio udarac, a Franu Vićanu lopta nakon obrane pobjegla iza leđa. Talijanski sudac Paoletti Attilijo je pokazao kako lopta nije prošla gol crtu. Riječani su u tom trenutku vodili sa 4:1...

Prva četvrtina: 1:0 Da. Varga (2/izvanka), 2:0 Da. Varga (3/igrač više), 2:1 Joković (5/igrač više), 3:1 Da. Varga (5/izvanka), 4:1 Barać (8/igrač više), 4:2 Janović (8/igrač više, s krila), druga četvrtina: 4:3 Janović (14/dva igrača više), treća četvrtina: 4:4 Bušlje (20/igrač više, sa stative), 4:5 Janović (23/izvanka), četvrta četvrtina: 4:6 Obradović (25/izvanka), 5:6 Da. Varga (27/igrač više), 6:6 Garcia (28/izvanka), 6:7 Janović (29/izvanka)

Autor:Tonči Vlašić

Izvor:Dubrovački vjesnik