11 Theodoros Chatzitheodorou 1 11 Igor Hinić
12 Georgios Chatzidakis 12 Frano Vićan
13 Antonios Vlontakis 13 Vjekoslav Kobeščak 3
    Trener: Neven Kovačević

Hrvatska vaterpolska reprezentacija zabilježila je i drugu pobjedu na Olimpijskom turniru, pruživši uvjerljivu igru i potvrdivši visoke ambicije. Naša je reprezentacija odigrala ozbiljno i snažno, te prednost od dva gola, stvorenu u drugoj četvrtini, održavala i na kraju povećala u posljednjoj fazi utakmice. Ponovno je igrač više bio sjajno realiziran, od 7 pokušaja samo dvaput nismu uspjeli postići pogodak. Igrač utakmice bio je Vjeko Kobeščak sa 3 pogotka, a raspoložen je ponovno bio i vratar Siniša Školneković sa 5 obrana.

Nakon dva “lakša” protivnika, u ponedjeljak nas čeka prvi ispit realnog stanja - europski prvaci Mađari, koji su također prva dva kola prošli neokrznuti.

U ostala dva susreta naše grupe, Mađarska i Jugoslavija zabilježile su sigurne pobjede, pa se ta trojka odvojila na vrhu i već je sad jasno da će u međusobnim ogledima riješiti pitanje pozicija za četvrtfinale. Mađari su napunili mrežu slabih Nizozemaca, dok su Jugoslaveni uspjeli slomiti otpor čvrstih Amerikanaca.

U drugoj grupi, međutim, velike probleme imaju još uvijek aktualni Olimpijski šampioni Španjolci, no ipak su uspjeli izvući obje pobjede. U prvom kolu namučio ih je Kazahstan, u drugoj rundi doslovce su se provukli protiv Slovaka. U posljednju četvrtinu Slovaci su ušli s golom prednosti, no “furije” su uspjele postići dva pogotka, ne primivši ni jedan. 8 sekundi prije kraja, Slovaci su imali prigodu za izjednačenje s igračem više, no nisu je iskoristili. Žalit će i Rusi, koji su imali dva gola prednosti protiv Italije prije ulaska u zadnju četvrtinu, na kraju je ipak završilo neodlučenim rezultatom. Da su vrlo tvrda i iskusna momčad pokazali su Kazahstanci, koji su remijem umanjili nadanja domaćina da bi mogli u borbu za medalje. Bod je Kazahstan izborio pogotkom u samoj završnici, 11 sekundi prije kraja. Rezultati:

GRUPA A: Rusija - Italija - 7:7, Španjolska - Slovačka - 7:6, Kazahstan - Australija - 11:11
GRUPA B: Grčka - Hrvatska - 5:9, Mađarska - Nizozemska - 16:8, SAD - Jugoslavija - 5:8

Sljedeće kolo (ponedjeljak):
GRUPA A: Kazahstan - Rusija, Slovačka - Australija, Španjolska - Italija
GRUPA B: Hrvatska - Mađarska, Jugoslavija - Grčka, SAD - Nizozemska

Evo kako je drugu utakmicu vidio naš Dubravko Šimenc, koji nam se javio s komentarom tijekom dana: "Nemam puno vremena jer moram ići spavati, ali nadam se da ste uživali u još jednoj pobjedi hrvatskih barakuda, na našu veliku žalost bez Hinića koji i dalje ima veliku temperaturu - oko 39. Mile Smodlaka morao je preseliti u drugu sobu sa Boškovićem i Kržićem jer Hina strašno kašlje. Sutra su neugodni i jaki Mađari, ali i mi imamo svoje adute i veliku želju i motiva za još jednom dobrom utakmicom.

VELIKE čestitke našem osmercu i svim dečkima, zaista su nas sve ovdje razveselili. Napravili su mali party ispred svoje spavaone, ali mi smo morali ići na utakmicu. Nadam se da ćemo i mi na kraju imati zašto tulumariti...