12 Xavier Garcia 12 Marin Ban
13 Zdravko Radić
14 Ivan Buljubašić 1
Trener: Zoran Roje    Trener: Joško Kreković

Vaterpolisti riječkog Primorja pobijedili su splitski Mornar s 15:6 te tako, uz poraz Mladosti u Gružu, osigurali drugo mjesto u doigravanju za prvaka Hrvatske.

Posljednje kolo Jadranske lige nije odlučivalo apsolutno o ničemu, barem što se tog natjecanja tiče. Da će 17. i 18. ožujka na Kantridi igrati Pro Recco i Mladost te Jug i domaće Primorje znalo se već prije nekoliko kola. Ipak, utakmica je imala natjecateljsku draž budući da su se dijelile pozicije za playoff hrvatskog prvenstva.

Sve bitno odigralo se u Dubrovniku gdje je Jug bio bolji od Mladosti s 9:7 te ugrabio pole position za domaće doigravanje. Primorje i Mornar Brodospas odradili su svoj posao, a rezultat 15:6 u korist Riječana očekivan je. Gosti su se držali u prvoj četvrtini, dva pogotka Čorušića i nekoliko obrana talentiranog Bijača držalo ih je na podnošljivom zaostatku od 4:3.

No, domaći su ubacili u brzinu više te u iduće dvije dionice lako pregazili goste sa serijom od čak 10:1. Inicijator odvajanja bio je Denes Varga koji je danas postigao četiri pogotka.

Posljednjih osam minuta odigrano je u revijalnom tonu, ali valja notirati da su gosti bili bolji u tom periodu s 2:1.

Final Four Jadranske lige igra se 17. i 18. ožujka na Kantridi, a favorit je, dakako, Pro Recco.

Autor:Vedran Filipović