04-02-2012 18:00

Bazen u Gružu

Jug CO Jug CO 13 : 7
Jadran HN Jadran HN

Uoči utakmice pljesak s tribina dobio je i Jugaš Nikola Janović za osvojeno srebro s reprezentacijom Crne Gore na EP-u te njegovi suigrači iz reprezentacije u kapici njegovog bivšeg kluba, hercegnovskog Jadrana (Vladimir Gojković i Miloš Ščepanović).

Janoviću se pljeskalo i za vrijeme utakmice, pogotovo u nastavku utakmice. Svaki novi pogodak Janovića u mreži Jadrana, pogađao je iz daljine, bili su to siloviti udarci, milimetarski precizni, uz samu stativu te je pljesak za Jugovog stranca u Gružu bio sve jači i jači.

Gosti su bolje otvorili utakmicu, poveli pogotkom Premuša, koji je u dva metra 'okrenuo' Nikolu Sutića. Na početku druge četvrtine još su jednom imali prednost (3:2, pogodak Krizmana), a nakon što je Tešanović anulirao vodstvo domaćina 4:3, kreće serija od tri uzastopna pogotka hrvatskog prvaka (vodstvo 7:4), koju sastav Šibenčanina Ivice Tucka nije mogao ugroziti zbog super raspoloženog Janovića.

Jugaše sad čeka Mladost u srijedu u Zagrebu (Euroliga) te u sljedeću subotu PRO Recco u Soriju (Triglav Jadranska liga).

Prva četvrtina: 0:1 Premuš (1/dva metra), 1:1 Marković (4/igrač više), 2:1 Janović (7/izvanka), 2:2 Sarić (8/igrač više), druga četvrtina: 2:3 Krizman (9/igrač više), 3:3 Bušlje (12/izvanka), 4:3 Joković (14/izvanka), 4:4 Tešanović (15/igrač više), 5:4 Bušlje (15/izvanka), treća četvrtina: 6:4 Obradović (17/igrač više, izvanka), 7:4 Marković (19/igrač više), 7:5 Krizman (21/igrač više), 8:5 Janović (23/igrač više), 9:5 Janović (24/izvanka), 9:6 Krizman (24/skrila), četvrta četvrtina: 10:6 Janović (25/izvanka), 11:6 Janović (26/izvanka), 11:7 Subotić (28/igrač više), 12:7 Dobud (29/igrač više, dva metra), 13:7 Joković (30/igrač više).

Autor:Tonči Vlašić

Izvor:Dubrovački vjesnik