11 Ruben De Lera Calero 11 Jure Marelja 1
12 Marko Petković 12 Marko Macan
13 Mario Lloret Gomez 13 Mirko Nižić
Trener: Jesus Martin    Trener: Veselin Đuho

Vaterpolisti Jug Croatia osiguranja poraženi su u utakmici 4. kola skupine 'A' europske Lige prvaka u Barceloni od španjolskog prvaka CN Atletic Barcelonete s 9:8 (2:2, 3:1, 3:4, 1:1). Prvi je to europski poraz Jugaša, nakon dvije pobjede i jednog remija u prva tri kola, a nastavak serije odličnih rezultata španjolskog sastava, koji je prethodno pobijedio Primorje EB kod kuće s 8:7, u Mađarskoj ZF Egera s 11:5 te u svom plivalištu odigrao 10:10 s talijanskim prvakom, PRO Reccom.

Jugaši su na početku utakmice u Barceloni tri puta imali minimalnu prednost (1:0, 2:1 i 3:2) nakon čega je domaćin u drugoj četvrtini s tri pogotka u nizu stigao do vodstva 5:3. U trećoj četvrtini je Barceloneta vodila sa 6:4, a Jug uspio izjednačiti na 7:7. Izjednačujućem pogotku Jugaša prethodila je sjajna obrana peterca Marka Bijača, koji je zaustavio udarac Alberta Espanola. Ipak, domaćin je do kraja treće četvrtine uspio stići novu prednost, koja je u posljednjoj četvrtini opet iznosila dva pogotka razlike (9:7).

Jugaši su pogotkom Pava Markovića minutu i tri sekunde prije kraja stigli na pogodak zaostatka (9:8) te do prilike za novi pogodak 39 sekundi prije kraja utakmice. Međutim, lopta kojom je Marko Bijač pokušao uposliti Miha Boškovića u kontri je završila kod Španjolaca. Novu priliku za izjednačenje Jugaši nisu dobili.

Izvor:Dubrovački vjesnik