11 Đorđe Tanasković 11 Aleksandar Ivović 1
12 Predrag Jokić 12 Marko Macan
13 Nemanja Vico 13 Boris Pavlović
Trener: Velimir Vujasinović    Trener: Veselin Đuho

Srušio je Jug san o srpskom finalu usred Beograda. Dobio je u prvoj utakmici završnog turnira europske Lige prvaka domaćina, Partizana s 8:7, utišao njegove navijače te izborio finale. Dubrovčani su sad na korak do cilja. Iza njih je 13 pobjeda u isto toliko utakmica ove sezone u najjačem europskom klupskom natjecanju. Finale se igra u sutra, 1. lipnja s početkom u 20.15 sati. Suparnik će biti bolji iz drugog polufinala u kojem se sastaju beogradska Crvena zvezda i španjolskaBarceloneta.

Jugaši su dobili Partizana, ali nisu briljirali. Nije iza hrvatskog prvaka izvedba iz snova zbog čega im je domaćin u završnici puhao za vratom. Čak je pet minuta prije kraja Partizan uspio i izjednačiti na 6:6 te su tribine, koje nisu baš vjerovale u uspjeh, proključale. Ali, tada se ukazao Jugaš Aleksandar Ivović. Probudio se. Pogodio prvo iz daljine za 7:6 u posljednjoj sekundi Jugovog napada, a potom izborio peterac, koji je realizirao Nikola Janović (8:6/3:26 prije kraja).

Partizan je bio agresivan, njihov vratar Slobodan Soro odličan, ali iMarko Bijač na vratima Juga. Domaćin je u posljednje dvije minute imao dva napada za izjednačenje. Posljednji pokušaj je prekinuo krađom lopte Miho Bošković.

Dubrovčani su tako srušili jednu neugodnu tradiciju. Napokon su dočekali pobjedu protiv Partizana usred Beograda. U najavi utakmice pozivali su se na to Srbi. Hrabrili se s tom činjenicom. Hoće li sad Jug uspjeti srušiti još jednu te po prvi put u svojoj povijesti osvojiti naslov europskog prvaka izvan Dubrovnika.

Autor:Tonči Vlašić

Izvor:Dubrovački vjesnik