12 Nikola Tomašević 1 12 Marko Macan
13 Vlado Popadić 13 Boris Pavlović
14 Ivan Krizman 1 14 Mirko Nižić
Trener: Vladimir Gojković    Trener: Veselin Đuho

Pod vedrim nebom u Herceg Novom, u bazenu na Škveru u čiju je obnovu uloženo četiri milijuna eura, Jug Croatia osiguranje je očekivano nadigrao domaćina, hercegnovski Jadran sa 14:5 te je i nakon 5. kola Triglav Jadranske vaterpolske lige hrvatski prvak na maksimalnom učinku - pet pobjeda.

Aleksandar Ivović je protiv svog matičnog kluba postigao prva tri pogotka za Juga na Škveru, domaćin je vodio 1:0 iz peterca te izjednačio na 2:2. Za plus dva na kraju prve četvrtine poentirao je Miho Bošković. Vratar Marko Bijač je u prvoj četvrtini imao 3 obrane, ukupno 5 u prve dvije četvrtine, koliko je proveo u igri. Potom je posljednje dvije četvrtine branio Mirko Nižić.

Jugaši su nakon 2:2 nanizali 8 pogodaka, domaćin je drugi pogodak za 2:2 postigao 3.58 prije kraja prve četvrtine, a treći (3:10) tek početkom posljednje četvrtine, točno nakon 20 minuta i 41 sekundu igre. Dvije minute prije kraja treće četvrtine zbog nesportskog ponašanja isključen je jugov centar Boris Pavlović, a kako u Herceg Novom nije bilo prvog jugovog centra, kapetana Nikše Dobuda zbog ozljede, Nikola Janovićse preselio pred vrata domaćina.

- Ivović je vukao čitavu utakmicu, svi su dobili priliku igrati. Nakon slabijeg početka, nastavak je bio više nego dobar. Rezultat je realan. Inače, bilo je uistinu lijepo igrati u ovakvom ambijentu i pod vedrim nebom - kazao je Maro Balić, pomoćni trener Jug CO.

Jugašima je posao bio olakšan budući je domaćin igrao bez Aleksandra Radovića, povratnika iz beogradskog Partizana, igrača koji je u dvije domaće pobjede Hercegnovljana na startu nove sezone u TJL-i mrežu Primorca iz Kotora i splitskog Jadrana tresao po 7 puta. Radović se ozljedio prije nekoliko dana te ga nije bilo među 14 igrača domaćina u zapisniku protiv hrvatskog prvaka.

Jugaše u subotu, 20. listopada čeka obveza u europskoj Ligi prvaka. Igraju u Gružu utakmicu 3. kola skupine 'B' protiv švicarskogSC Kreuzelingena, a sedam dana poslije, u subotu, 27. listopada su gosti riječkog Primorja EB u 6. kolu TJL-e.

Autor:Tonči Vlašić

Izvor:Dubrovački vjesnik