hd porn

Primorjaši pobjedom nad Szolnokijem osigurali prvo mjesto u skupini

• PDF

Szeged20MuslimVaterpolisti Primorja Erste banke pobijedili su mađarski Szolnoki 9:7 u posljednjem kolu Lige prvaka, osigurali prvo mjesto u skupini, igraju utakmicu manje na Final Sixu, jer su se plasirali u polufinale i što je također bitno, izbjegli su Pro Recco.

Primorjaši su Mađare dočekali bez najboljeg svjetskog vaterpolista Sandra Sukna, koji muku muči sa ozljedom koljena. I bez Sukna riječki vaterpolisti uspjeli su uzvratiti Mađarima za minimalni poraz na otvaranju Lige prvaka u Szolnoku.

Nisu se riječki vaterpolisti odmah snašli, Mađari su bolje otvorili utakmicu, čvrsta igra u obrani, brza egzekucija i izuzetno raspoloženi vratar Attila Decker namučili su domaće. No, situacija se okrenula već u drugoj četvrtini kada je Primorje pokazalo zašto ove sezone još nije izgubilo niti jednu utakmicu na Kantridi.

Prvi napad izborilo je Primorje, zahvaljujući Garciji. No, vratar Decker zaustavio je Burićev pokušaj. U novom napadu primorjaša, Jansik je spriječio Raduov udarac. Primorje nije uspjelo realizirati ni prvog igrača više, u četvrtoj minuti vratar Decker brani šut Šetke. Uslijedila je stativa Muslima, a na drugoj strani za prvo vodstvo Mađara zaslužan je bio Kis u 5. minuti.

Raspoloženi mađarski golman Decker zaustavlja napad Krapića, a Denes Varga brzopotezno pogađa za 0:2. Primorjaši nisu imali rješenja za sjajnu igru u obrani Szolnoka koji koristi svaku pruženu priliku te Toth u 7. minuti povisuje na 0:3. Riječki vaterpolisti uspjevaju doći do zraka, ali i do prvog pogotka u posljednjoj minuti susreta kada Burić smanjuje na 1:3.

Odmor je dobro došao Primorjašima da se pregrupiraju i uvedu promjene u igri što je rezultiralo sjajnim pogotkom Eleza za 2:3 u 10. minuti susreta. Isti igrač nije iskoristio i drugu prigodu, lopta je odsjela na stativi. Do prvog izjednačenja domaći vaterpolisti stižu u 15. minuti zahvaljujući pogotku Cosmina Radua. Iskoristili su Primorjaši igrača više i doveli ponovno utakmicu u egal uoči drugog poluvremena, 3:3.

Treću četvrtinu otvaraju pogotkom gosti. Daniel Varga ponovno dovodi Szolnoki u vodstvo 3:4, ali Petar Muslim realizirao je peterac u 20. minuti za novo izjednačenje, 4:4. Na 4:5 za Mađare povisuje srpski reprezentativac Milan Aleksić, ali Muslim nastavlja držati primorjaše u igri svojim drugim pogotkom za 5:5.

U posljednjoj četvrtini igralo se gol za gol. Mitrović je doveo goste do novog vodstva 5:6, ali bilo je to kratkog vijeka. Rumunj Cosmin Radu uzvraća udarac i na semaforu je u 27. minuti 6:6. U idućoj minuti nova dva pogotka, za Szolnoki mrežu trese Živko Gocić, a izjednačenje domaćim vaterpolistima donosi Garcia, 7:7. Tri i pol minute prije kraja susreta primorjaši prvi puta dolaze u vodstvo zahvaljujući pogotku Španjolca Garcije za 8:7.

Konačni rezultat postavlja Radu 27 sekundi prije isteka susreta, koji je majstorski realizirao igrača više za 9:7.

PRIMORJE ERSTE BANKA - SZOLNOKI 9:7 (1:3, 2:0, 2:2, 4:2)

Bazen Kantrida. Gledatelja: 900.

Suci: Alexandrescu (Rumunjska) i Stavridis (Grčka)

Delegat: Bottlik (Slovačka)

PRIMORJE EB: Vićan 10 obrana, Burić 1, Radu 3, Krapić, Buljubašić, Peroš, Muslim 2 (1), Petrović, Mudražija, Elez 1, Šetka, Garcia 2, Lazović

SZOLNOKI: Nagy, Gocić 1, Madaras, Vamos, Jansik, Mezei, Aleksić 1, Toth 1, Da.Varga 1, De.Varga 1, Kis 1, Mitrović 1, Decker 10 obrana

Igrač više: Primorje EB 8/4, Szolnoki 9/3

Peterci: Primorje EB 1(1), Szolnoki /

Tri isključenja: Buljubašić 25', Petrović 32' (Primorje EB), Jansik 14', Gocić 28' (Szolnoki)

Izvor: sportcom.hr