11 Igor Hinić 1 11 Aaron Younger 1
12 Blai Guell Mallarach 12 Balázs Somogyi
13 Ante Vukičević 2 13 Gergő Bálint
Trener: Vjekoslav Kobeščak    Trener: Balázs Vincze

Vaterpolisti Mladosti na Savi su u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka pobijedili Szeged 8:6 i napravili velik korak k plasmanu na Final Four.

Nakon ždrijeba u Rimu u Mladosti nisu krili zadovoljstvo, u konkurenciji Pro Recca, Primorja i Szegeda potonje su na Savi vidjeli kao najveću šansu za plasman naFinal Four.

Nisu se, međutim, Žapci zavaravali i očekivali šetnju protiv trenutno prvoplasirane momčadi prvenstva Mađarske, a Szeged je i u Zagrebu pokazao kvalitetu kojom je u natjecanju u skupini završio ispred Partizana. Branitelje naslova momčad u kojoj jednu od zapaženijih uloga igra Aljoša Kunac pobijedila je i na svom bazenu i u gostima, a da su odlično posložena ekipa pokazali su i na Savi.

Momčad u kojoj je prvo ime legendarni, danas 37-godišnji, Tamas Molnar vodila je na poluvremenu (5:4), ali do kraja treće četvrtine Mladost je preokrenula (6:5) i u četvrtoj se četvrtini odvojila na 7:5. U tom su trenutku s dva igrača više propustili osigurati i opipljiviju prednost, ali i s dva gola razlike u više su nego dobroj poziciji pred uzvrat koji je na rasporedu 18. travnja.

Najbolji strijelci Mladosti bili su Cosmin RaduBoris Letica i Ante Vukičevićkoji su mrežu Laszla Bakse zatresli po dvaput, a jednom su se među strijelce upisali i Vanja Udovičić i Igor HinićJosip Pavić je ostvario 12 obrana, Tamas Malnar ostao je bez gola, a Kunac je postigao jedan.

Autor:Maja Giljanović