11 Anđelo Šetka 11 Marin Beltrame
12 Xavier Garcia 12 Nikola Tomašević
13 Zdravko Radić 13 Slaven Kandić
Trener: Zoran Roje    Trener: Ivica Tucak

Vaterpolisti riječkog Primorja ostvarili su minimalnu pobjedu u prvom susretu četvrtfinala Lige prvaka protiv Jadrana iz Herceg Novog, ali ruku na srce, uoči uzvrata očekivao se veći kapital.

Početak je donio muke po Tantalu za Riječane, a na kraju mogu žaliti za upropaštenom završnicom. Jadran HN s velikom nadom ulazi u uzvrat budući da je na gostujućem terenu protiv favoriziranog Primorja izgubio samo s pogotkom prednosti.

Nakon Paškvalinova gola kola su krenula nizbrdo za domaće, Sekulić i Gojković iz polukontre okrenuli su rezultat na svoju stranu. Ipak, Samir Barač je pogodio te se u drugu četvrtinu ušlo s egalom.

Scenarij se nastavio, put kraj Radića pronašli su ponovno Gojković i Riječanin Ivan Krizman da bi potom Denes Varga promašio peterac. Jelača s igračem više smanjuje na 4:3, a isti Varga donosi egal. S jednakom lakoćom Krizman svojim drugim pogotkom donosi prednost gostima na poluvremenu što je bio zadnji alarm za Zorana Roju i Primorjaše.

Barem se činilo da je bio posljednji, jer kada je Krizman i treći put pogodio za 4:6, navijačima se vrtjela prošlogodišnja priča s Final Foura Jadranske lige kada su Novljani šokirali domaće u polufinalu. Umjesto Crnogorca na gol je stao Car, a u napadu se otvorilo. Jelača je lobom sjajno pogodio za 7:6, a Franković i Barač su svojim golovima omogućili solidnu prednost uoči posljednjih osam minuta.

Sve je išlo glatko do same završnice. Sekulić je s brojčanom nadmoći smanjio na 11:9, a potom domaćima strahovito pada koncentracija te igrači Ivice Tucka s dva peterca dolaze do 11:11 samo 50 sekundi prije kraja. Ipak, napad s igračem više realizirao je Denes Varga te omogućio Primorju jedan gol prednosti uoči paklenog uzvrata u Herceg Novom 18. travnja. Je li taj jedan bio vrijedan, vrijeme će pokazati, no Riječani jednostavno nisu smjeli dozvoliti gostima povratak s 11:8...

Autor:Vedran Filipović