11 Anđelo Šetka 1 11 Luka Gasic
12 Paulo Obradović 2 12 Jared Murdoch Mcelroy
13 Marko Bijač 13 Ivan Marcisin
Trener: Ivica Tucak    Trener: Alex Beslin

Pomlađena vaterpolska reprezentacija Hrvatske nakon slavlja nad Amerikancima na otvaranju Svjetskoga prvenstva u Barceloni, u drugom je kolu svjetske smotre nastavila u pobjedničkom tonu te je sa sigurnih pet golova razlike svladala vaterpoliste Kanade.

A najbolji su...

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Petar Muslim i Sandro Sukno s po tri gola, a po dva su dodali Maro Joković i Paulo Obradović, dok je najbolji kod Kanade bio Constantin-Bicari s dva gola.

Zanimljivo je bilo u prvoj četvrtini u kojoj se Hrvatska pokazuje itekako raspoloženom i sigurnom te lijepim pogotkom Obradovića otvara susret za uvodnih 1:0 nakon čega preko Paškvalina te kontre Šetke odlazi na odličnih 3:0.

U nastavku se pomalo bude Kanađani te drugu četvrtinu stoga otvaraju svojim prvim pogotkom u susretu za kojeg zaslužan biva Robinson (1:3). Obradović na suprotnoj strani odmah vraća Hrvatsku na +3 nakon čega Graham iz peterca postiže i drugi kanadski gol u utakmici (2:4). Za sam kraj drugoga dijela vrijeme je bilo za odlične reakcije i realizacije Sukna i Muslima, dok konačnih 3:6 prije kraćeg predaha postavlja Diggle.

Uvod u treću četvrtinu obilježava Robinson skrivljenim petercem kojeg sjajno realizira Joković kojemu se u punjenju mreže Kanađana ubrzo priključuje Muslim (8:3). Ukazuje se potom na drugoj strani Constantin-Bicari koji smanjuje zaostatak svoje momčadi na minus tri (5:8) da bi se u onu posljednju četvrtinu ipak ušlo s +4 Hrvatske (10:4).

Odlično Hrvati ulaze u zadnji dio ogleda kojeg, naime, otvara Sukno golom za 11:6 nakon čega uz pomoć Muslima predivnom akcijom postavlja i veliko vodstvo 12:6. Boyd, međutim, tada uzvraća Hrvatima sedmim kanadskim golom, Joković vraća svoju reprezentaciju na +6, dok konačnih 8:13 postavlja Kanađanin Conway.

Autor:Zvonka Keliš