11 Anđelo Šetka 11 Michael Rosenthal
12 Paulo Obradović 2 12 John Mann 2
13 Marko Bijač 13 Andrew Stevens
Trener: Ivica Tucak    Trener: Dejan Udovičić

Hrvatska se mučila i tražila u ovom ogledu sve do treće četvrtine. Nakon prve dvije rezultat je bio 3-3, ali je više od samog rezultata brinula rastrgana igra Hrvatske s mnogo tehničkih pogrešaka i slabom napadačkom igrom.

Ipak, u nastavku se otvorilo, pa je tako Hrvatska serijom od tri pogotka (Joković, Dobud, Muslim) pobjegla na 6-3. Ta je prednost, pokazalo se kasnije, bila ključna u konačnici jer Amerikanci više nisu stigli zaprijetiti na pravi način.

Probudili su se u posljednje dvije četvrtine Dobud i prvenstveno Muslim koji je fantastično opalio dvije minute prije kraja, te je iz daljine rasparao američku mrežu za 8-5, što je bila potvrda pobjede.

Po dva su pogotka za Hrvatsku zabili Petar Muslim, Paulo Obradović i Nikša Dobud, dok su jednom strijelci bili Sukno, Joković i Paškvalin.

Ova je pobjeda vrlo vjerojatno donijela Hrvatskoj prvo mjesto u skupini B, jer su preostala dva suparnika daleko lakša (Kanada i Južnoafrička Republika). Za dva dana Hrvatska igra meč 2. kola protiv Kanađana (10.50 sati).