12 Igor Martinčić 1 12 Hrvoje Bobanović 1
13 Gabriel Strižić 5 13 Marjan Šunjo 1
14 Sanjin Deželjin 1
Trener: Danijel Kancijanić    Trener: Goran Jovančević

Opatijski vaterpolisti nastavili su svoj pobjedonosni niz  i nakon utakmice 8. kola protiv odlične ekipe Zadra.

Povratak pod balon nije poremetio planove igračima trenera Kancijanića, koji su ostali na stopostotnom učinku u ovogodišnjem prvenstvu zahvaljujući u prvom redu fantastično odigranoj obrani te  odličnoj partiji Gabrijela Strižića.Jedan od iskusnika u ekipi Opatije, sa višegodišnjim prvoligaškim iskustvom, postigao je pet zgoditaka ali i odigrao zapaženu rolu u obrani čime je uvelikome doprinjeo novom trobodu svoje momčadi.

Utakmica se dugo lomila,skroz  tamo do kraja drugog dijela kada su Opatijci u samo dvadestak sekundi postigli dva pogotka.Najprije 23 sekunde prije kraja četvrtine kapetan Martinčić koristi igrača više za 3 : 2, da bi nakon izgubljene lopte Zadrana u napadu, Pavlović izbjegao pažnji svojih čuvara i u čistoj situaciji za postizanje pogotka bio fauliran za peterac.Siguran izvođač kaznenog udarca bio je Strižić

Odmah na početku treće četvrtine još jedan peterac za domaće vaterpoliste u vodstvo od 5 : 2 pretvara Strižić a nakon toga na sceni je Turina koji  pogađa za 6 : 2.

S obzirom na  težinu kojom su se postizali pogoci sa obje strane već tada je bilo jasno da Opatijci sigurno plove ka novoj pobjedi.Do kraja trećeg dijela Kalebić vraća nadu gostima svojim drugim golom međutim odmah zatim Sanjin Deželjin zabija krasan pogodak sa sedam metara za rezultat 7 : 3 nakon treće četvrtine.

U zadnjih osam minuta opatijski vaterpolisti golovima Strižića i Pavlovića dolaze do najveće prednosti nakon čega zadovoljni ostvarenim dopuštaju svojim protivnicima da sa dva gola donekle ublaže poraz.