12 Dejan Vurin 1 12 Igor Martinčić 1
13 Matej Matijević 13 Gabriel Strižić 1
14 Luka Buljan 14 Sanjin Deželjin
Trener: Igor Kraguljac    Trener: Danijel Kancijanić

Opatijski vaterpolisti zabilježili su i šestu pobjedu u isto toliko utakmica čime su ostali vodeći na prvenstvenoj ljestvici.

U 7. kolu rutinirano su pobijedili ekipu Siscie na gostujućem terenu u Sisku, prvenstveno dobrom igrom u obrani dok je u napadu, s obzirom na veliki broj promašenih stopostotnih prigoda, ipak malo škripalo. Zbog te činjenice utakmica je predugo bila u vodama neizvjesnosti iako je razlika u kvaliteti bila debelo na strani izabranika Danijela Kancijanića.

Domaći vaterpolisti su poveli već u svom prvom napadu dalekometnim projektilom Lugovića, što je ujedno bila i jedina njihova prednost tijekom susreta. Opatijci su brzo odgovorili sa dva gola Glavana te jednim Mudražije za 3 : 1 rezultat prve četvrtine.

Nakon tri minute igre u drugom dijelu, opatijski vaterpolisti dolaze do prednosti od 5 : 1 i kada se po razvoju događaja u bazenu očekivalo daljnje punjenje mreže domaćeg vratara Matijevića, nekoliko pogrešnih dodavanja i dva olako primljena gola vraćaju Siščane u igru.

Početkom treće četvrtine Pavlović koristi igrača više za 6 : 3 a ubrzo nakon toga siguran realizator za 7 : 3 je Vedran Deželjin. Nadu domaćinu vraća Vurin sa igračem više, dvije minute prije kraja trećeg perioda igre.

U posljednjem dijelu Opatijci ubacuju u višu brzinu, čime otklanjaju svaku nedoumicu u konačni ishod, a strijelci su najprije Turina za 8 : 4, zatim Pavlović i kapetan Martinčić, da bi priču zaključio Žulić svojim prvim golom u ovogodišnjem prvenstvu. Počasni pogodak za domaće vaterpoliste u posljednjih osam minuta djelo je Draganića.

U sljedećem, 8. Kolu Opatijci su na bazenu Kantrida domaćini Zadru. Utakmica se igra u subotu 23.03. sa početkom u 19 sati.