10 Igor Šarić IsključenjeIsključenje 1 10 Vedran Deželjin IsključenjeIsključenje 2
12 Hrvoje Bobanović PeteracIsključenjeIsključenje 1 12 Igor Martinčić Isključenje
13 Nikola Curać 13 Gabriel Strižić 2
14 Stipe Ančić IsključenjeIsključenje 4 14 Sanjin Deželjin IsključenjeIsključenje 2
Trener: Goran Jovančević    Trener: Danijel Kancijanić

Vaterpolisti Zadra 1952 sinoć su na Višnjiku stigli do prve ovosezonske pobjede. Momčad Gorana Jovančevića  u petom je kolu Prve B lige slavila protiv uvijek neugodne Opatije, a tri je boda osigurala u završnici susreta, kada je zahvaljujući boljoj koncentraciji i vrlo dobrom vrataru Ivanu Pisku sačuvala vodstvo od dva pogotka (12:10).

Sa dva uzastopna gola gosti su bolje otvorili utakmicu. Zadar je do sredine prve četvrtine odgovorio preko Ančića, a nakon što je Opatija iz peterca zabila za 3:1, zaostatak je drugi put smanjio Lakoš. Domaći su se u prvih osam minuta predstavili u solidnom izdanju, željni prekinuti negativan niz, no Opatija je na svaku njihovu uspješnu realizaciju odgovarala istom mjerom. Semafor je tako uoči druge dionice pokazao 2:4.

U sličnom se ritmu igralo i poslije prvog malog odmora: Opatija je vodila a Zadrani strpljivo stizali. U 9. je Jadrešić sa pet metara pospremio za 3:4, nakon čega smo gledali nekoliko sušnih minuta, a pred kraj poluvremena po dva pogotka s obje strane. Zadar nije posustajao, ali Kvarnerani su i dalje uspijevali održati korak ili dva ispred.

Kao i na otvaranju druge, na početku treće četvrtine Jadrešić je opet bio strijelac; njegov je prvi gol domaćima donio prvo izjednačenje (6:6), a drugi uzastopni i prvo vodstvo. Za 7:6 bio je koncentriran kod izvođenja peterca, čime je najavio postepeno prelijevanje vode na zadarski mlin. Najviše zahvaljujući vrataru Pisku i rezolutnoj obrani vaterpolisti s Višnjika uskoro su imali i plus dva (8:6). U prilici se našao Igor Šarić, koji je sa suparničkim igračem na leđima uspio izmamiti pljesak domaće publike. Sada se situacija u bazenu okrenula u korist Zadra, a Opatija je bila ta koja je lovila zaostatak od gola ili dva. I tako do kraja utakmice.

U 27. minuti Marin Stipić je vratio na mirnijih 11:9, međutim, bilo je jasno da u ovoj utakmici dva gola viška nisu čvrsto jamstvo. Znao je to i Strižić, igrač Opatije čiji je gol za 11:10 bio kazna za treću propuštenu priliku Zadrana da se odlijepe na tri gola prednosti, tj. da prelome utakmicu. No, griješili su i gosti, a Ančić je minutu i pol do isteka vremena postavio konačnih 12:10. Posljednju priliku da nešto promijene Kvarnerani su imali 39 sekundi do kraja, kada im je dosuđen peterac, no Pisk je sjajnom obranom kapetanu Opatije Deželjinu  stavio točku na i.

Jovančević: Pobijedili smo odličan sastav

- Ovom ćemo pobjedom vratiti samopouzdanje poljuljano nakon dva poraza, posebno nakon neuspjeha u utakmici s Galebom. Odigrali smo kvalitetno, onako kako možemo i kako smo se dogovorili prije utakmice, a pobijedili smo odličan sastav. Mogli smo i prije riješiti dvojbe, no ne smijemo sada biti nezadovoljni. Postepeno se dižemo u formi i to je ono što me veseli. Nadam se da ćemo kako prvenstvo bude odmicalo biti još bolji – izjavio je Goran Jovančević, trener Zadra 1952.

Autor:Andrija Prović

Izvor:Zadarski list