free mature porn

23-01-2012 16:00

Srbija Srbija 7 : 11
Crna Gora Crna Gora

Europsko vaterpolsko prvenstvo u nizozemskom Eindhovenu stiglo je i do petog kola koje je u skupini B donijelo velik i važan ogled reprezentacija Srbije te Crne Gore. Zanimljivu utakmicu pružili su vaterpolisti ovih momčadi, a iako se Srbija nakon osjetnijeg vodstva Crne Gore pokušala vratiti to joj nije uspjelo. Stoga na koncu pobjedu nose Crnogorci s četiri pogotka prednosti (11:7) te osiguravaju nastup u četvrtfinalu.

Bazen De Tongelreep ovoga je ponedjeljka bio domaćin susreta petog kola vaterpolskog Europskog prvenstva. U bazenu su snage odmjerile momčad Srbije te Crne Gore, a boljom se većim dijelom susreta pa stoga i na samom kraju pokazala crnogorska momčad. Konačno, predvođena Mlađanom Janovićem te Aleksandrom Ivovićem Crna je Gora slavila 11:7.

Kao što to i priliči dvoboju ovih momčadi, napeto je bilo u prvoj četvrtini susreta između vaterpolista Srbije te Crne Gore. Nakon dvije minute susreta, dobrih obrana s obje strane te neiskorištenog crnogorskog peterca, prvi pogodak na utakmici postiže Vanja Udovičić za vodstvo Srbije 1:0. Na 2:0 potom povisuje Živko Gocić, no s druge strane to izjednačuju Mlađan Janović i Antonio Petrović. Do kraja prvog dijela Crna Gora stiže i do vodstva 3:2 za koje je zaslužan pogodak Aleksandra Ivovića.

Odličnom obranom srpskog vratara otvorena je druga četvrtina susreta i bazenu De Tongelreep u nizozemskom Eindhovenu, no na nju odgovor ima i crnogorski vratar koji zajedno s realiziranim petercem Nikole Janovića dovodi Crnu Goru na +2 i 4:2. Crnogorci, međutim, tu ne staju te ubrzo, drugim pogotkom Mlađana Janovića, odlaze na 5:2, dok na +4 i 6:2 povisuje Filip Klikovac. Iskusni Duško Pijetlović potom uspijeva smanjiti zaostatak Srba na tri pogotka razlike (3:6), a tim se rezultatom na koncu odlazi na predah.

Iako su Srbi treću četvrtinu otvorili pogotkom za 4:6, Crnogorci s dva uzastopna pogotka, Ivovića i Nikole Janovića, ponovno odlaze na velikih +4 (8:4). Nešto više od tri minute prije kraja trećeg dijela susreta Milan Aleksić smanjuje zaostatak Srba na tri gola razlike (5:8), na -2 Srbe dovodi Gocić. S druge strane Mlađan Janović uspješno realizira peterac za 9:6, dok Pijetlović za kraj treće četvrtine smanjuje na 7:9.

Brojna isključenja i obrane ponovno su obilježili sam start četvrtine, ovoga puta one četvrte i ujedno posljednje. Nakon tri minute igre prvi pogodak u ovom dijelu susreta postiže Predrag Jokić koji tako svoju momčad vraća na +3 (10:7), dok Ivović stavlja točku na i crnogorskom slavlju i postavlja konačnih 11:7.

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Mlađan Janović i Aleksandar Ivović sa po tri postignuta pogotka, dok su najbolji kod Srbije bili Živko Gocić i Duško Pijetlović sa po dva gola.

Pobjedom nad Srbijom vaterpolisti Crne Gore osigurali su nastup u četvrtfinalu te se Hrvatska sada može samo još nadati pobjedi ili remiju najlošije momčadi u skupini, Rumunjske, nad, odnosno, s Njemačkom.

Autor:Zvonka Keliš