14 James Krumpholz 14 Ivan Krapić
  15 Frano Karač
  16 Anđelo Šetka
    Trener: Ratko Rudić

Hrvatski su vaterpolisti pobjedom počeli nastup na jakom međudržavnom turniru u Kaliforniji na kojem još nastupa reprezentacija Mađarske. U prvom je kolu, u velikoj mjeri zahvaljujući sjajnoj obrani, svladan domaćin.

Veliki nesrazmjer u broju izbačaja ili isključenja (čak 13-3) na štetu bBarakuda nije se osjetio u rezultatu primarno zbog slabog američkog napada s igračem više. No, u ovomu nemale zasluge imaju i hrvatski vaterpolisti glede obrambenog dijela.

Hrvatska je sjajno otvorila utakmicu golovima iz napada s igračem više te s dva uzastopna peterca. Amerikanci su prvi gol postigli tek u prvoj minuti druge četvrtine. Najstrožu je kaznu iznudio negdašnji jugaš, američki centat Ryan Bailey, a pogodio opet bivši jugaš Tony Azevedo. Adam Wright dodatno je smanjio, a bivši mladostaš Jesse Smith čak izjednačio na 3:3.

No, dvije i pol minute prije poluvremena hrvatski reprezentativci postižu dva uzastopna gola (5:3 za Hrvatsku). Azavedo krajem druge četvrtine smanjuje na 5:4, da bi početkom treće dionice domaćini ponovno izjednačili - Hutten za 5:5.

Potom je viđen isti scenarij kao nakon prvog izjednačenja Amerikanaca. Dva uzastopna gola Rudičevih Barakuda za vodstvo 7:5. Naši igrači su uspijevali održati dva gola prednosti sve do 1:13 prije kraja kada je iz protunapada Buckner smanjio na 8:7, što se ispostavilo i konačnim rezultatom susreta.

Valja spomenuti da je SAD imao posljednji napad za izjednačenje, ali je udarac Tonyja Azeveda završio u hrvatskom bloku.

Izbornik Ratko Rudić oprobao je 16 igrača i obojicu vratara. Pavić je branio prve dvije, a Vićan druge dvije četvrtine.

Tribine otvorenog plivališta bile su ispunjene do posljednjeg mjesta, a ulaznice su prodavale po 37,5 dolara.

U 2.kolu sastaju se SAd - Mađarska, utakmicu će prenositi NBC Sports. Hrvatska slijedeću utakmicu igra protiv Mađarske u noći s ponedeljka na utorak po našem vremenu.

Autor:D.Bauer

Izvor:Sportske novosti