11 Barnabas Steinmetz 11 Igor Hinić 1
12 Balint Takacs 12 Blai Guell Mallarach 2
13 Ádám Steinmetz 1 13 Ante Vukičević 2
Trener: Földi    Trener: Vjekoslav Kobeščak

Završnica vaterpolske Lige prvaka stigla je i do svog raspleta, točnije posljednjega dana kojega su u bazen u rumunjskoj Oradei prve izašle momčadi mađarskog Vasasa i zagrebačke Mladosti. Obje ekipe prvoga su dana Final Foura pretrpjele polufinalne poraze, naime, Mladost je izgubila od drugog hrvatskog predstavnika, riječkog Primorja 6:10, dok je talijanski Pro Recco s 12:5 bio bolji od Vasasa.

Susret prije samog finalnog dvoboja Pro Recca i Primorja donio je sraz vaterpolista Vasasa i Mladosti koji je započeo izjednačenom prvom četvrtinom, ali i odličnom igrom zagrebačke momčadi u drugom dijelu susreta u kojem stvara prednost od dva gola (6:4). Nastavljaju Žapcipotom s rezultatskim odvajanjem te tri minute prije samoga kraja imaju pet pogodaka prednosti (11:6). Konačno, Mladost slavljem ... osvaja treće mjesto u Europi.

Zanimljivo je bilo na samom startu borbe za treću poziciju koju otvara član Mladosti Cosmin Radu pogotkom za 1:0. Vratar Mladostaša, Josip Pavić, potom na drugoj strani zatvara svoja vrata nakon čega su uslijedile brojne greške, ali i obrane vratara mađarske momčadi. U narednim minutama Miho Bošković ipak uspijeva postići i prvi gol Vasasa kojim poravnava rezultat na 1:1. Do kraja prve četvrtine rezultat se, pak, više nije mijenjao.

Drugi dio dvoboja donio je igru gol za gol (2:2, 4:4) u kojoj se odličnim iskazao VasasovMarton Vamos. U samoj završnici druge četvrtine izuzetno raspoloženima pokazuju se Duje Živković i Ante Vukičević koji odvode Mladost na +2. Tako se na predah ide s prednošću zagrebačke ekipe i vodstvom 6:4.

Seriju hrvatske momčadi iz prethodne četvrtine u narednoj nastavljaju Andro Grgulić i Blai Mallarach koji postavljaju važnih +4 (8:4) Mladosti, Vasas, pak, do isteka trećeg dijela uspijeva, zahvaljujući svojim greškama, ali i odličnom Paviću, smanjiti svoj zaostatak na tri gola razlike (5:8). Posljednju četvrtinu dvoboja otvara Vanja Udovičić koji pogađa za vodstvo 9:5, Mladost ubrzo odlazi i do 10:5, a iako Adam Steinmetz to smanjuje na 6:10 do konca dvoboja postignut je još po pogodak sa svake strane za konačno slavlje Mladosti 11:7.

Najefikasniji u redovima pobjednika bili su Udovičić, Živković, Mallarach i Vukičević s po dva postignuta pogotka, dok su najbolji kod Vasasa bili Katonas i Vamos također s dva gola.

Autor:Zvonka Keliš