11 Igor Hinić 1 11 Anđelo Šetka 1
12 Blai Guell Mallarach 1 12 Xavier Garcia 1
13 Ante Vukičević 1 13 Zdravko Radić
Trener: Vjekoslav Kobeščak    Trener: Zoran Roje

Oradea je u drugom polufinalu Eurolige ugostila dva hrvatska kluba, Mladost i Primorje. Dokaz jačine tri hrvatska kluba s vrha domaće ljestvice jest što je Jug u finalu PH svladao Primorje nadmoćno, rezultatom 3-0, a Riječani ovog vikenda haraju europskim bazenima. Mladostaši se nakon Final Foura nisu uspjeli osvetiti Riječanima za nedavni poraz u polufinalnom doigravanju za prvaka Hrvatske.

Čvrsta prva četvrtina koja je završila samo s tri pogotka, otvorena je petercem za Primorje, kojeg je uspješno izveo Daniel Varga. Na 1:1 izjednačio je Hinić, a točku na i što se pogodaka tiče u prvom dijelu stavio je Jelača za Primorje (2:1).

U drugoj četvrtini Primorje se prvi put odvojilo na +2, pogotkom Krapića za 4:2. U tom dijelu susreta precizni su bili i Mladostaši Luka Bukić (2:2) te Ante Vukičević (4:3), dok je osim Krapića Pavića uspio prevariti Samir Barać (3:2). Na odmor su hrvatske momčadi otišle nakon Vukičevićevog pogotka za 4:3.

Sljedeće minute donijele su novost u obliku prednosti Primorja od četiri razlike. Na startu treće četvrtine Rojini vaterpolisti pobjegli su Žapcima na 7:3 (dva gola Denesa Varge i jedanŠetke) te onemogućili Mladosti da unatoč odličnim obranama Pavića ostane u ritmu utakmice.Duje Živković spasio je Zagrepčane sa svoja dva pogotka pa su u posljednjih osam minuta ušli s manjim zaostatkom (7:5).

Ublaženi zaostatak s kraja treće dionice susreta nije dugo potrajao. U strijelce se na početku zadnjeg dijela upisao i Xavi Garcia, a apsolutno dominantan riječki period koji je doveo do 10:5, na kraju je pokvario Mallarach upisavši šesti pogodak za Mladost.

Primorje će u subotnjem finalu (19 sati) pokušati iznenaditi Pro Recco i napraviti povijesti uspjeh za klub s Kantride.

Autor:Tea Lokas