11 Marin Beltrame 11 Anđelo Šetka
12 Nikola Tomašević 12 Xavier Garcia 3
13 Slaven Kandić 13 Zdravko Radić
Trener: Ivica Tucak    Trener: Zoran Roje

U uzvratni susret u Herceg Novom Riječani su ušli s golom prednosti iz prve utakmice, pa iako je večerašnji susret ponudio dosta uzbuđenja na samom kraju, ipak je završio neodlučenim rezultatom (11:11) što je vaterpolistima Primorja bilo dovoljno da se plasiraju na završni turnir ovogodišnjeg izdanja Eurolige.

Osim početnog vodstva koje je domaća momčad stekla preko kapetanaGojkovića, sve je drugo proteklo uglavnom u znaku riječke momčadi. Dva golaGarcije, te po jedan Krapića i Jelače donosili su im minimalne prednosti u prvoj četvrtini. Jadran je izjednačavao rezultat preko Sekulića i Premuša, odnosno još jednom Gojkovića koji je pogodio i s igračem više za 4:4 na kraju prvih osam minuta igre.

Muslim iz peterca vraća prednost na stranu Rojine momčadi na startu druge četvrtine. Sarić izjednačuje na 5:5, ali novu prednost gostujućoj momčadi donio je Denes Varga. S vodstvom od 6:5 Riječana završilo je prvo poluvrijeme.

Prvi gol u drugom poluvremenu postigli su Riječani. Još se jednom u strijelce upisao Garcia, ovog puta iz peterca. Došli su gostujući vaterpolisti do dva gola prednosti (7:5). Domaći kapetan Gojković svojim je trećim golom smanjio na 7:6, ali kratko je na semaforu svijetlio taj rezultat: Daniel Varga vratio je dva gola prednosti svojoj momčadi. Gojković još jednom smanjuje rezultat na 7:8 što je bio i konačan rezultat treće četvrtine.

Sjajnom obranom riječki vratar Car spriječio je izjednačenje odmah na početku zadnje dionice igre. Odmah potom, na drugoj strani, Denes Varga je iskoristio novog igrača više donijevši svojoj momčadi vodstvo od 9:7. Već u sljedećem napadu ponovno se isti igrač upisao u strijelce. Treći gol za plus tri (10:7) i činilo se, definitivno rješenje dileme tko će u Rumunjsku. No, momčad ŠibenčaninaIvice Tucka zakuhala je završnicu utakmice. S dva uzastopna gola Premuš je smanjio na samo minus jedan (9:10). Nade domaćina da eventualno još mogu zaprijetiti golom je prekinuo Paškvalin.

Sarić s igračem više ponovno smanjuje na minus jedan dvije minute i 15 sekundi prije kraja utakmice. 47 sekundi prije kraja utakmice Premuš je ponovno zabio gol, ovog puta za izjednačenje. S istekom riječkog napada pucao je Barać, lopta je pogodila stativu, ali na sreću riječke momčadi ponovno im se odbila u ruke. Sačuvali su Riječani bez problema loptu do isteka napada i tako remijem u Igalu osigurali nastup na završnom turniru u rumunjskoj Oradei 11. i 12. svibnja.

Autor:Ivana Jurica