12 Paulo Obradović
13 Dalibor Perčinić
14 Antun Goreta
Trener: Veselin Đuho    Trener: Vjekoslav Kobeščak

Dubrovački Jug u domaćem bazenu protiv Mladosti nije imao problem realizacije pobjede kao prošlog tjedna na Kantridi. Iako je Mallarach imao priliku dovesti Žapce na -1 razlike minutu prije kraja, a vratnica je spasila domaćine od eventualnog povratka gostiju, Jug je utakmicu riješio već nekoliko minuta prije - sredinom zadnje četvrtine.

U prvo vodstvo Dubrovčani su došli pogotkom Mara Jokovića (1:0). Najbolji sportaš grada Dubrovnika ponovno je imao priliku nakon dvije minute, ali vratnica je bila prepreka odvajanju Juga na nešto veću razliku. Na 1:1 je izjednačioLetica, ali na 2:1 povisio Janović prevarivši Pavića. Prva četvrtina okončana je rezultatom 2:2, a posljednji pogodak postigao je Živković da bi vratio Mladost na početnu poziciju.

U drugom dijelu susreta nastavljeno je u istom tonu, Jug je poveo s 3:2 prekoBušlje, no Mladost se nakon toga malo "izgubila" pa je Joković svojim drugim pogotkom odveo svoju momčad na prvu prednost od +2.

Do odmora u poluvremenu zabijali su još Letica i Mallarach (peterac) za Mladost te Karač za Jug, a rezultat je na polovini susreta ostao izjednačen (5:5) zahvaljujući golu Živkovića koji je pet sekundi prije kraja druge četvrtine ponovno u susret uveo dozu neizvjesnosti.

Kombinacija Janović - Karač jedino je urodila plodom u trećem dijelu, a pogodak potonjeg postavio je rezultat 6:5 kojim je započela četvrta četvrtina.

Posljednjih osam minuta bili su ključni za pobjedu domaćina koji početkom tog dijela potpuno dominiraju u bazenu. Prvo je Janović povisio na 7:5, zatim je Joković bio precizan iz peterca za 8:5, a za kraj najvećeg niza u utakmici Karač je pogodio za 9:5.

Udovičić i Radu pokušali su spasiti svoju momčad od poraza u Dubrovniku, ali bilo je kasno za veliki preokret kakav je Zagrepčanima u tom trenutku bio potreban. 9:7 rezultat je kojim Jug okončava 18. kolo Jadranske lige, pobjedom nad svojim vječnim rivalom iz Zagreba. U doigravanju PH Dubrovčani će igrati sa splitskim Mornarom.

izvor: sportnet.hr