11 Anđelo Šetka 11 Alexandros Gounas 1
12 Duje Živković 12 Angelos Vlachopoulos 1
13 Marko Bijač 13 Stefanos Galanopulos
Trener: Ivica Tucak    Trener: Athanasios Kechagias

Hrvatska vaterpolska reprezentacija zauzela je peto mjesto na Europskom prvenstvu u Budimpešti, te je izborila izravan plasman na Svjetsko prvenstvo koje će se sljedeće godine održati u Kazanu 11-7 (2-3, 3-0, 3-2, 3-2) pobjedom protiv Grčke.

Do pobjede koja ih je oslobodlia svih briga oko plasmana na SP hrvatski su reprezentativci došli iako su čitavu utakmicu igrali bez kažnjenog Bušlje, a gotovo čitavo drugo poluvrijeme i bez Dobuda koji je u drugoj minuti treće četvrtine dobio crveni karton.

Hrvatska je usporeno ušla u susret protiv Grčke, pogotovo u fazi obrane, te na polovici prve četvrtine bilo 2-0 za Grčku. Ipak, u drugoj četvrtini obrana na čelu s odličnim Pavićem na vratina je "proradila" i Hrvatska je s tri neodgovorena pogotka preuzela kontrolu rezultata.

Susret je praktički bio riješen početkom treće četvrtine kada je Hrvatska s dva gola s igračem više stigla do prednosti od 7-3. Tijekom 15 i pol minuta, od 2:47 minuta prije kraja prve, do 3:18 minuta prije kraja treće četvrtine Hrvatska nije primila niti jedan gol, a pritom ih je postigla čak šest.

Do kraja utakmice Grčka je u tri navrata uspijevala smanjiti na dva razilke (7-5, 8-6, 9-7), ali bliže od toga nije mogla.