13 Ivan Buljubašić 1 13 Denis Šefik
14 Ivan Krapić 1
15 Marko Bijač
Trener: Ratko Rudić    Trener: Ranko Perović

Barakude su sjajno otvorile vrlo jaki međudržavni vaterplski turnir u glavnom irskom gradu. Hrvatska je vrsta uvjerljivo svladala Crnu Goru, jednog od favorita za vrlo visok plasman, pa i medalju na skorašnjim Olimpijskim igrama u Londonu sa čak 5 golova razlike. Već zarana je Hrvatska povela 4:1, u prvoj četvrtini golovima Buljubašića, Muslima, Šetke i Burića, ali su Crnogorci ipak uspjeli doći do minimalnog zaostatka nakon prvih sedam minuta zahvaljujući golovima braće Janović. Rudićevi izabranici međutim nastavljaju istim ritmom u drugoj, a poglavito trećoj četvrtini kada bilježimo i drugo vodstvo od tri gola prednosti (pogocima Dobuda i Burića koji Hrvatsku odvode od 5:4 do 7:4.
U biti, cijelu su utakmicu naši igrači imali prednost, da bi u trećoj četvrtini i 'prelomili' pitaje pobjednika povevši i sa po 4 gola (9:5 Krapić odnosno 10:6 Bošković). Dapače, tu nije bio kraj, budući da Maro Joković s desnog krila povisuje i na 11:6, sve do zaključnog pogotka Muslima za 12:7.
Valja ipak pripomenuti da je Crna Gora odigrala ovaj susret s 13-icom igrača, za razliku od naših 15, kao i da suparnik u svojim redovima nije imao prvog centra, Borisa Zlokovića.
U drugoj utakmici 1. kola Mađarska je 'pregazila' Rumunjsku 16:6 (5:0, 4:3, 2:1, 5:2). Najprecizniji kod sjevernih susjeda bili su Norbert Madaras sa 4, te Denes Varga i Gergely Kiss s po 3 gola.
Danas, u petak se u Dublinu igraju dva kola. Prijepodne se igraju utakmice 2. kola u kojima se sastaju Mađarska – Velika Britanija (11.00) i Rumunjska – Crna Gora (12.30). Hrvatska je u ovom kolu slobodna. Navečer se igraju utakmice 3. kola, Crna Gora – Velika Britanija (20.30) i Hrvatska – Rumunjska (22.00). Slobodna će biti momčad Mađarske.
Autor:Dean Bauer
Izvor:Sportske novosti