11 Matteo Aicardi 11 Igor Hinić
12 Danijel Premuš 12 Paulo Obradović 2
13 Giacomo Pastorino 13 Frano Vićan
Trener: Alessandro CAMPAGNA     Trener: Ratko Rudić

Hrvatski vaterpolisti zabilježili su i treću uzastopnu pobjedu na olimpijskom turniru, jer su nakon Grčke i Španjolske danas svladali i najopasnijeg suparnika za osvajanje prvog mjesta u skupini reprezentaciju Italije.

Odlično su odabranici Ratka Rudića započeli susret i golovima Burića, Boškovića i Sukna poveli sa 3:0. Ipak, Talijani su konsolidirali svoju igru i prvu četvrtinu smo dobili sa 4:3. U drugoj četvrtini niti jedna momčad nije postigla zgoditak do posljednje minute kada su se u listu strijelaca s igračem više upisali Bošković i Gallo.

U drugom poluvremenu naši igrači bili su odlični u obrani, a posebno se istakao sjajni vratar Josip Pavić koji je četiri puta branio udarce Talijana u situacijama kada su imali igrača više. Naši bekovi igrali su odlično pa talijanski centri Aicardi i Premuš nisu došli niti jednom u situaciju da ugroze naš gol.

Utakmica je odlučena u trećoj četvrtini kada su Bošković i Sukno iskoristili prednost igrača više za golove kojima smo poveli sa 7-5, da bi u posljednjoj minuti te četvrtine Sukno iz peterca povećao vodstvo na 8-5.

Posljednja četvrtina pripala je u potpunosti našim igračima, a raspucao se Paulo Obradović koji je s dva zgoditka "probušio" najboljeg vratara na svijetu Tempestija da bi konačni rezultat postavio udarcem iz peterca Maro Joković kojemu je to ujedno bio i prvi zgoditak na Igrama u Londonu.

Sljedeću utakmicu Hrvatska igra protiv Australije u subotu, 4. kolovoza u 12,20 sati.