12 Predrag Jokić 1 12 Marino Franičević 1
13 Stefan Kovačević 1 13 Tomislav Bujas
14 Marko Konotar 14 Mitija Travnikar 2
Trener: Drago Pejaković    Trener: Dragan Matutinović

U 17. kolu Jadranske vaterpolske lige momčad POŠK-a pretrpjela je svoj prvi poraz u Ligi 7. Vaterpolisti Budve u domaćem su bazenu uvjerljivo bili bolji s 15:9. Iako su bolje otvorili susret Splićani se nisu iskazali u nastavku te su se stoga kući vratili bez pobjede.

Momčad Budve u 17. je kolu Jadranske vaterpolske lige ugostila vaterpoliste POŠK-a koji su se potom kući vratili s prvim i uvjerljivim porazom u Ligi 7. Gosti su poveli u prvom dijelu, no u nastavku je domaćin bio nadasve bolji. Također, loša igra i tek jedan postignut pogodak s igračem više u sedam pokušaja samo su odmogli gostujućoj momčadi.

U susret su bolje krenuli gosti koji su poveli na samome startu te su nakon prve četvrtine imali minimalnu prednost (3:2). Domaćin, međutim, potom uzima stvar u svoje ruke te s 5:3 u drugom dijelu potpuno preokreće rezultat. Na odmor se tako ide s vodstvom domaće momčadi 7:6.

Svoju nadmoć domaći su vaterpolisti pokazali i u nastavku u kojem gostujuća momčad više ne može ništa. Nakon 3:1 u trećoj, igrači Budve točku na i stavljaju s 5:2 u posljednjoj, četvrtoj četvrtini. Konačno, uvjerljiva pobjeda Budve (15:9) pred dvjestotinjak domaćih navijača.

Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Darko Brguljan s četiri postignuta pogotka, dok su najbolji kod POŠK-a bili Antonio Buha, Višeslav Sarić i Mitja Travnikar s po dva gola.

Autor:Zvonka Keliš