Nikola Tomašević

red13  Slaven Kandić
 Ivan Krizman
Trener:Ivica Tucak

Pro Recco je dominantno krenuo i u novu sezonu. Nakon što je momčad koja odrađuje talijansko prvenstvo upisala sigurnu pobjedu u prvom kolu, stiglo je lagano slavlje i momčadi koja će igrati Jadransku ligu. Jadranu na gostovanju u Soriju nije pomogla niti činjenica da za Recco nije branio Stefano Tempesti, već Giacomo Pastorino.

Jadran je u početnim minutama odigrao dobro i golom Danijela Premuša smanjio na 2:1, nakon početnog vodstva Recca. Međutim, to je bio jedini gol Crnogoraca u prvom poluvremenu, te su domaći nakon pojačanja ritma, na odmor otišli s 8:1. U nastavku susreta Talijani su se malo opustili i Crnogorci su na koncu izgubili sa 14:6.

Kod domaćina su triput zabili Sandro Sukno i Duško Pijetlović, dok je jedan gol dodao Damir Burić. Što se Jadrana tiče po dva gola su postigli Luka Sekulić, Đorđe Tešanović, Danijel Premuš. U idućem kolu Pro Recco će vjerojatno odraditi još jednu golijadu, s Koprom, a prvi ozbiljni susret mogao bi imati u trećem kolum, na gostovanju kod Juga. Jadran će, pak, s Jugom igrati već u idućem kolu, pred svojom publikom.

Autor:Matej Milanović