EP Tbilisi, U-17: Poraz od Španjolaca u 2.kolu

(1:0, 0:2, 1:3, 2:1)

TBILISI - Suci: Manea (Rumunjska) i Dalli (Malta)

HRVATSKA: Pavić, Požarić 2, Stanić, Cukrov, Stahor 2, Škaro, Tomasović, Babić, Marić, Božan, Perić, Burburan, Topolovac. Trener: Boris Pavlović.

ŠPANJOLSKA: Rubio, Calatrava 1 (0), Biel Lara 2, Ponferada, Merida, Ramon Sesen 1, Andrade, Arizaga, Valls, Gascon, Daura 2, Casabella, Matarrendonda.

Vrlo slično nedavnom nastupu i dvoboju seniora Barakuda s Furijom na Svjetskom prvenstvu u Gwangjuu. Nije problem u malo primljenih pogodaka, već u još manje postignutih. Sa samo četiri gola u isto toliko četvrtina se danas teško ikoga može pobijediti u vaterpolu.

Hrvatski su reprezentativci tako izgubili susret 2. kola D skupine Europskog prvenstva do 17 godina u Tbilisiju, utakmicu za koju smo vjerovali da je trebala biti susret za prvo mjesto u skupini. Ono je sada već puno manje dostižno. No, vratimo se samom susretu u kojem je naše mladiće s klupe danas vodio pomoćni trener Boris Pavlović budući da je glavni trener Hrvoje Hrestak jučer protiv Francuza dobio dva žuta kartona. Realno, Španjolska je bila puno bolji suparnik jer naši reprezentativci izuzev početnog vodstva (1:0 – Stahor) niti jednom više nisu bili u prilici doći u vodstvo. Štoviše, Španjolci su u drugoj četvrtini preokrenuli rezultat u svoju korist (2:1), da bi pred kraj treće već imali vodstvo 5:2, a na početku zadnje četvrtine i riješeno pitanje pobjednika nakon pogotka za 6:2.

U drugom susretu 2. kola naše skupine, Njemačka je svladala Francusku 11:6. Podsjetimo, u 1. kolu je Hrvatska bila bolja od Francuske 9:7, dok je Španjolska pobijedila Njemačku 11:9.

Nakon dva kola poredak je: Španjolska 6, Njemačka 3, Hrvatska 3 i Francuska bez boda.

U utorak, 13. kolovoza u 3. kolu sastaju se: Hrvatska - Njemačka (09.30), te Španjolska - Francuska (11.00). Upravo će utakmica naših mladića s Nijemcima po svemu sudeći odlučivati o drugom mjestu u skupini. U četvrtfinale će izravno samo pobjednik svake od četiri skupine, dok će drugo i trećeplasirani sastav u osminu finala.