Natjecanja mladih
REGIONALNA A2 LIGA - osvrt na 16. kolo: Solaris izborio razigravanje za A1 ligu
10.03.2019 00:48

Solaris izborio razigravanje za A1 ligu!

Šibenski Solaris izborio je razigravanje za ulazak u A1 ligu sljedeće sezone! Rasplet posljednjeg, odlučujućeg kola Regionalne A 2 lige - Lige za prvaka, bio je takav da je Solarisu donio drugo mjesto. Primjerenije bi bilo navesti, Šibenčani su izborili drugo mjesto iza Budve koja je izborila izravan ulazak u A1 ligu, a ispred kragujevačkog Radničkog koji je kiksao u Novom Sadu osvojivši tek bod. Dostatno da ih učenici trenera Joška Krekovića preteknu u, ilustrativno, posljednjim metrima.

Budva je naime u posljednjem kolu obranila prvo mjesto s kojeg je ušla u 16. ligašku rundu. U Nišu su, puno lakše od očekivanog, svladali domaći Nais od kojih su bili rezultatski dvostruko bolji. Ondje je Budva već nakon prve četvrtine vodila 4:0, a sredinom druge i 7:0. Na Kantridi je kod zahuktalog u posljednje vrijeme Primorja EB gostovao Solaris. Šibenčanima je samo pobjeda odgovarala za jedno od prva dva mjesta uz osluškivanje što se zbiva na drugim bazenima. Nakon neodlučenog ishoda poslije prvih 8 minuta (3:3), slijedila je granitna obrana gostiju koja nije primila pogodak cijelu drugu i treću četvrtinu, a u tom je razdoblju gost postigao 3 gola. Najbolji strijelac Šibenčana bio je Andrija Vlahović s tri pogotka.

No, čak niti trijumf Šibenčana u Rijeci ne bi bio od velike koristi da nije bilo remija u Novom Sadu. Ondje je Radnički gostovao kod šestoplasirane, ali naveli smo u najavi već, čvrste, vrlo dobre Vojvodine koju nitko nije ove sezone silno nadigrao. S druge strane je očito i pritisak ili imperativ pobjede sputao kragujevačku momčad koja je bila u minus dva gola u poluvremenu. U trećoj četvrtini su uspjeli izjednačiti, da bi potom slijedila posljednja dionica u kojoj su mreže mirovale na obje strane (7:7). Upravo je takav ishod bio od koristi za Šibenčane.

Solaris će razigravati za ulazak u A1 ligu s pretposljednjim iz ovosezonskog izdanja te lige, a to će po svemu sudeći biti beogradski Partizan.