Klupska natjecanja
Natjecanja mladih
Mladost drugi finalist
19.04.2019 21:42

U velikom finalu, na Veliku subotu sastat će s od 17.00 sati dva najveća hrvatska vaterpolska kluba, Mladost i Jug CO.

Polufinale Mladosti i Jadrana bila je ipak ponešto drukčija utakmica od prethodne jugaša. Mladost je povela golom Petkovića sa srednjeg vanjskog, u pozicijskom napadu. Puno mahanja, ali uspjelo mu je prevariti vratara jadranaša, Matu Anića. Minutu i pol do kraja prve dionice, udvostručili su Zagrepčani vodstvom na tragu kontre Lovre Miloša kojeg je loptom uposlio Ćuk. U posljednjim sekundama prve i početkom druge dionice, Jadran uspjeva izjednačiti preko Delića i Milardovića i to u napadu u kojem su gosti imali dvojicu igrač više. Nešto kasnije Miloš Ćuk pogađa za novo vodstvo Žabaca, a potom je uslijedio možda ključan trenutak utakmice.

Ispravno dosuđen peterac za Mladost pri vodstvu Zagrepčana 3:2 izvodi Ćuk i pogađa gredu, crnogorski sudac Matijašević isključuje i to s pravom zamjene kapetana jadranaša Anđela Šetku. Razlog je ometanje izvođača kaznenih udaraca. Isključenje do kraja utakmice, već u 12. minuti, kapetana i najboljeg igrača splitske momčadi, reprezentativca Anđela Šetke bio je teško nadoknadiv gubitak za Jadran. Nimalo onda ne čudi da je Mladost do poluvremena ili do kraja druge dionice, dok se Splićani još nisu ni sabrali, "utrpali još dva komada" - Petković i Buljubašić s igračem više za komotnih 5:2 za Zagrepčane na pola utakmice. Solidno jest, ali daleko je to bilo od konačnog raspleta.

To je vrlo brzo dobilo i potvrdu u vidu dva uzastopna pogotka Jadrana, točnije veterana Kovačića (37) i Kunca (38) za smanjenje vodstva Žabaca na 5:4. Ispostavit će se da je to bio i onaj posljednji, konačni napor Jadrana, ali više od toga više nije išlo. Do kraja ove četvrtine, centar Radu je "porazbacao" pola Jadrana i još dao dva gola, po jedan su pridodali Ćuk i Petković za visokih 9:5 uoči posljednjih 8 minuta. Čak štoviše, domaćin je u ovoj četvrtini uspio ne iskoristiti i još jedan peterac (Miloš u spojnicu). Da, Jadranu jest nedostajao Šetka i to nije sporno, ali je uz to Jadran baš kao i prije tjedan dana u Ligi prvaka protiv Mladosti, imao opet vrlo lošu realizaciju igrača više. Prije tjedan dana su sa 3-15 uspjeli pobijediti, sada u polufinalu je poraz bio neizbježan pa i uvjerljiv. Pet minuta prije kraja, pri 5 golova pusa za Mladost, počele su pripreme za finale Žabaca i Gospara.

Mladost je potpuno zasluženo ušla u finale natjecanja u kojem su cijele sezone izgubili samo jednom (od Jadrana HN), no sada imaju ipak daleko opasnijeg, jačeg suparnika.

MLADOST  JADRAN  11:7 (2:1, 3:1, 4:3, 2:2)

ZAGREB - Plivalište uz Savu. Gledatelja 150. Suci: Štampalija (Šibenik) i Matijašević (Crna Gora). Opunomoćenik: M. Brguljan (Crna Gora).

MLADOST: Marcelić ( obrana), Radu 2, Miloš 1 (0), Čagalj, Ćuk 2 (0), A. Petković 3, Anzulović, Lazić, L. Bajić, Biljaka 1, Buljubašić 1, Fabris, Jurlina, Herceg. TRENER: Zoran Bajić.

JADRAN: Anić (9 obrana), Kunac 1, Zović, Krapić 1, Čondić, Pejković, Power, Popović, Visković, Milardović 3, Šetka, Kovačić, M. Podrug, Delić. TRENER: Ivan Asić

PETERCI: Mladost 0-2 , Jadran -.

OSOBNE POGREŠKE: Mladost 17, Jadran 10. ISKLJUČENJE S PRAVOM ZAMJENE: Šetka (12). TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Biljaka (27), Buljubašić (30).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Mladost 5-8 (63%), Jadran 4-16 (25%).

Najnovije vijesti
Mladostašice su prvakinje Hrvatske
Olympiacos poveo u finalu 2-1, strijelci Obradović odnosno Bašić i Buha
Jerko Marinić-Kragić osvojio naslov prvaka
Strasbourg na hrvatski pogon osvojio Le Championat
PRVENSTVO HRVATSKE ZA VATERPOLISTICE - Finale, druga utakmica: POŠK - ŽAVK Mladost (subota, 25. svibnja - 20.30 PlanetSport)