Univerzijada:Hrvatska poražena u četvrtfinalu

Hrvatska poražena u četvrtfinalu

SAD - HRVATSKA 12:11 (4:3, 3:3, 1:3, 4:2)

SAD: Turner, Abramson 5 (3), Brozyna-Vilim, Cavano, Ehrhardt 3, Langiewicz 1, Gruwell, Rosenfeld, Rossman, Williams 3, Woodhead, Krutonog.

HRVATSKA: Podrug, Lazić 1, Herceg 2, Biljaka 1, Z. Butić 2, Pejković 1, Paparić, Buha 2, Valečić, I. Živković, Delić, Rakovac 2, Vukojević.

Hrvatska je ispala iz kruga momčadi koje će se na jugu Italije, na ljetnoj Univerzijadi boriti za medalju. U četvrtfinalu je bolja bila momčad SAD, te Hrvatskoj sada predstoji utješna borba za poredak od 5. do 8. mjesta.

U vrlo neizvjesnoj utakmici, Amerikanci su nešto malo bolje otvorili (3:1), iako su naši igrači još u prvoj četvrtini uspjeli izjednačiti. U drugoj dionici su se ponovo SAD uspjele odvojiti na tri gola plusa (7:4). Početkom treće četvrtine naši studenti-vaterpolisti su uspjeli izjednačiti (7:7), te štoviše prvi put i povesti (7:8 i 8:9).

S pogotkom prednosti u korist Hrvatske se ušlo u zadnju četvrtinu u kojoj se našim mladićima pružila sjajna prilika za pobjedu. Naime, nakon dvije i pol minute igre u toj četvrtini Hrvatska je vodila i s dva gola razlike – 11:9. Malo je tko mogao povjerovati međutim da će gol Matiasa Biljake, točno 5.20 minuta prije kraja utakmice biti i naš zadnji pogodak. S druge strane Amerikanci su triput pogodili mrežu Luke Podruga. Posljednji, ispostavit će se i odlučujući pogodak postigao je Abramson 51 sekundu prije kraja utakmice. U posljednjem našem napadu Hercegov šut je američka obrana zaustavila, te navijestila slavlje na klupi SAD.