Hrvati u inozemnim ligama
10.03.2019 08:30

GRČKA

Lagana gostovanja grčkih Hrvata

U 18. kolu Grčkog vaterpolskog prvenstva drama nije bilo. Vodeći tandem u kojem Hrvati čine ponajveće poluge, bez problema je uknjižio po nova tri boda. Olympiacos (Pavić na golu, Bušlje odmarao) je pobijedio u gostima Hydraikos 14:4 uz jedan gol Paula Obradovića, dok je Vouliagmeni našeg trenera Hrvoja Koljanina, odnosno u vodi Andrije Bašića i Antonija Buhe svladao Neotech 14:3.

Poredak: Olympiacos 51, Vouliagmeni 40...

FRANCUSKA

Vukičević spasio Marseille

U Marseilleu mora da su ipak malo jače proslavili ulazak u finale Eurokupa prije tjedan dana. Naime, u proteklom su kolu igrali doma, protiv solidnog, ali ne opet baš tako jakog Montpelliera i... Jedva spasili jedan bod. U posljednju se četvrtinu ušlo s vodstvom gostiju od čak 9:5. Domaćin je upro sve snage, zaštitio svoja vrata, četiri puta pogodio suparnikova za konačnih 9:9. Ante Vukičević je uz Crnogorca Đurđića bio najbolji igrač i strijelac svije momčadi s po tri pogotka, od kojih je jedan postigao u dramatičnoj zadnjoj četvrtini.

Ovakav je rasplet vodeći Strasbourg znao dobro iskoristiti pobijedivši uvjerljivo u gostima Douai. Od 11 pogodaka, čak 8 su postigli Hrvati. To je za Strasbourg već manje-više ionako uobičajeno, a osobito je nadahnut po tom pitanju bio Pavo Marković s 4 gola. Toliko je postigao i pomalo zaboravljeni zagrebački centar, Andro Gagulić za svoj Stade de Reims na gostovanju u Nici.

Rezultati 15. kola: Marseille - Montpelier 9:9 (Vukičević 3/I. Delaš 1), Douai - Strasbourg 4:11 (Marković 4, Babić 2, Sutić 1, Bratić 1 za pobjednike), Sete - Pays d'Aix Natation 6:16, Lille - Noisy-le-Sec 14:12 (Krizman 3 za domaćina), Olympic Nica - Stade de Reims 11:9 (Kujačić 3/Gagulić 4).

Poredak: Strasbourg 43, Marseille 35 (-1), Pays d'Aix 34, Montpellier 26, Lille 26...

Najnovije vijesti
PH ZA VATERPOLISTICE - Finale, prva utakmica; ŽAVK Mladost - POŠK (srijeda, 22. svibnja - 20.45 PlanetSport)