Klupska natjecanja
Natjecanja mladih
Slavlje na Zvončacu
06.02.2019 22:04

Iznenađenje kola B skupine Lige prvaka, na svu sreću za nas Hrvate i ugodno iznenađenje, priredio je splitski Jadran. Na Poljudu je nanio uvjerljiv poraz favoriziranom gostu sa sjevera Italije u utakmici vrlo nervoznoj, isprekidanoj, na trenutku i pregruboj, ali susretu u kojem su u konačnici Splićani bili smireniji, pribraniji, hladnije glave, a 'toplije' ruke.

Jadran je već golovima Zovića i kapetana Šetke u prvoj četvrtini naznačio probleme za Talijane (2:0). Verone se ipak relativno brzo vratila, u drugoj dionici potpuno preokrenula rezultat do 4:2 u korist gostiju, ali to nije demoraliziralo domaćina koji je uspio iznova izjednačiti (4:4, minutu prije poluvremena), te su od tog trenutka gledatelji na Poljudu gledali potpuno izjednačen vaterpolo, pun obrata, ali u kojem niti jedna momčad nije imala više od pogotka prednosti. Ne do sredine zadnje četvrtine kada Jadran golovima najiskusnijih, Šetke i Kunca stječe prednost 10:8 pet minuta prije kraja, da bi točno 1.52 minute prije konca susreta, golom Powera za 11:8 bila potvrđena tri boda Splićana.

- Velika naša pobjeda, bili smo bolji sada, baš kao što smo bili bolji i prije dva tjedna u Italiji. Tada nam je malo falilo, a ovdje se sve vratilo. Talijani su bili dosta grubi, nisu nas uspjeli izbaciti iz ritma. Nikome ne priznajemo da je bolji od nas, ne osvrćemo se na tablicu, nego iz svake utakmice nastojimo izvući što više. Ovu ćemo pobjedu malo proslaviti, a onda se pokušati što bolje pripremiti za derbi s Jugom u Regionalnoj ligi - rekao je nakon utakmice trener Jadrana Ivan Asić.

Jadranu je ovo druga pobjeda ove sezone u Ligi prvaka i dokaz tvrdnjama s početka natjecanja kako ovo nije momčad koja će vidjeti završni turnir u Hannoveru, ali je sastav koji će svakome baš zagorčati život. Verona je to spoznala najbolje ili za njih, na najteži način.

JADRAN 12 VERONA 9 (2:0, 3:5, 2:3, 5:1)

SPLIT - Plivalište na Poljudu. Gledatelja 400. Suci: Koryzna (Poljska) i Teixido (Španjolska).
Opunomoćenik: Molnar (Mađarska).

JADRAN: Anić (13 obrana), Kunac 1, Zović 1, Krapić 1, Butić, Delić, Power 2, Popović,
Visković, Milardović 1, Šetka 4, Kovačić 2, Podrug. TRENER: Ivan Asić.

VERONA: Lazović (12 obrana), Dolce 1, Damonte, Alesiani 1, Fondelli 1, Di Somma 2,
Drašović 1, Bruni 2, Mirarchi, Luongo, Casasola, Valentino 1, Nicosia. TRENER: Marco