CRNA GORA  -  HRVATSKA   10:8 (2:3, 5:2, 1:2, 2:1)

CAGLIARI - Plivalište Sicbaldi. Suci: Balzan (Malta) i Bianco (Italija).

CRNA GORA: Islamović, Vujičić, Vujović 1, Korač 1, Mršić 3, Milić 2, Vukotić 2, Radović, Stanojević 1, Ivanović, Sladović, Vujošević, Ćetković.

HRVATSKA: Pavić, Požarić, Stanić 1, Bušić, Stahor 1, Škaro, Tomasović 2, Babić 1, Marić 3, Burburan, Perić, Radić, Topolovac. Trener: Hrvoje Hrestak

Hrvatska reprezentacija (do 17 godina) nije uspjela završiti turnir u Cagliariju s pobjedom. U susretu za broncu na Mediteranskom ili COMEN kupu, Crna Gora je u neizvjesnoj i poprilično izjednačenoj utakmici bila bolja i na koncu slavila s dva gola razlike.

Mladi Hrvati su bolje otvorili, vodili i 3:1 u prvoj četvrtini, te stalno primoravali suparnika na sustizanje prednosti. Crna Gora je prvi put povela u drugoj četvrtini (5:4). Pred kraj treće dionice, Iv Marić je poravnao na 7:7, da bi samo 7 sekundi prije kraja te četvrtine Crna Gora ponovo povela. U zadnjoj četvrtini je suparnik stalno održavao gol-dva prednosti, dostatno za u konačnici treće mjesto Crnogoraca.

______________________________________________________________

Hrvatska bez finala, u nedjelju za broncu protiv Crne Gore

MAĐARSKA - HRVATSKA 14:5 (3:1, 4:2, 4:0, 3:2)

CAGLIARI - Plivalište  Sicbaldi. Suci: Mišković (Srbija) i Anđelić (Crna Gora).

MAĐARSKA: Gyapjas, Kevi, Szeghalmi 2, Vismeg, Eppel, Peto 2, Lantos, Vigvari 5, Nyiri 1, Varkonyi 2, Szabo 2, Meszaros, Horompo.

HRVATSKA: Pavić, Požarić, Stanić, Bušić, Stahor 1, Škaro, Tomasović, Babić, Marić 1, Božan, Perić, Burburan 3, Topolovac. Trener: Hrvoje Hrestak

U polufinalu COMEN kupa u Cagliariju, Mađarska je reprezentacija (do 17 godina) bila puno bolja od Hrvatske. Već pred kraj druge četvrtine utakmica se pretvorila u 'jednosmjernu', nakon mađarskog vodstva 7:1. Tada je slijedila još k tomu i treća četvrtina bez ijednog hrvatskog gola.

Naši mladići se moraju brzo pribrati nakon ovakvog visokog poraza, budući da ih u nedjelju od 11. 40 sati čeka utakmica za broncu protiv Crne Gore. U drugom je polufinalu Italija također bila uvjerljiva protiv Crnogoraca pobijedivši 12:6.

___________________________________________________________________

Hrvatska vaterpolska vrsta, igrači do 17 godina, sjajnom je igrom u četvrtfinalu COMEN ili Mediteranskog kupa u talijanskom Cagliariju pobijedila Srbiju, te se plasirala u polufinale u kojoj će im suparnici biti bolji iz sraza favorizirane Mađarske i Grčke.

Ova je generacija hrvatskih vaterpolista iskazala apsolutnu nadmoć nad suparnicima iz Srbije pa je tako već u drugoj četvrtini pitanje pobjednika bilo riješeno. Hrvatska je tada naime povela 5:1, 6:2, 7:4... U biti, suparnička se momčad niti u jednom trenutku nije uspjela primaknuti mladim Hrvatima na manje od dva gola zaostatka.

Hrvatska -Srbija 14:9 ( 3:1,4:4,3:2,4:2)

Hrvatska: Roko Pavić, Roko Požarić 2, Drago Stanić 1, Toni Bušić 1, Luka Stahor 2, Mateo Škaro , Marin Tomasović 3, Karlo Babić 1, Iv Marić 3, Jure Božan , Zvonimir Perić , Robert Radić 1, Ivo Topolovac   Trener: Hrvoje Hrestak

Srbija: lazar Durutović, Petar Mitrović 1, Mihaili Vukazić 1, Luka Pljevančić 1, Matija Tonković 1, Ognjen Vasović, Vuk Milojević, Vasiljije Martinović 3, Nikola Cvetković, Dragan Janjić 1, Mihajlo Biočanin 1, Mihajlo Ivanović

Crna Gora - Španjolska 9:5

Hrvatska - Srbija 14:9

Italija - Malta 20:1

Mađarska - Grčka  9:4

——————————————————————————————————————————

Hrvatska remizirala s Grcima, u četvrtfinalu protiv Srbije

HRVATSKA - GRČKA 9:9 (3:4, 3:1, 2:2, 1:2)

CAGLIARI - Plivalište Sicbaldi. Suci: Vogel (Mađarska) i Mišković (Srbija)

Hrvatska: Roko Pavić, Roko Požarić, Drago Stanić, Toni Bušić, Luka Stahor 1, Mateo Škaro 1, Marin Tomasović 4, Karlo Babić, Iv Marić 1, Jure Božan 1, Zvonimir Perić 1, Noa Burburan, Ivo Topolovac   Trener: Hrvoje Hrestak

Grčka: Emmanouil Andreadis, Georgios Katsagounos 1, Adonis Vlassis 1, Konstantinos Mokka 1, Aristidis Chalyvopoulos, Ioannis Kechalaris 4, Nikolaos Gkillas, Dimitros Panagiotis Sgouridis, Konstantinos Mathiopoulos 1, Michail Tsatalios 1, Georgios Athymaritis, Filippos Kougiounis, Stamatios Koutroulakis, Trener: Dimitros Koutroulakis

Nakon pobjede i poraza, u 3. kolu B skupine Mediteranskog ili COMEN kupa naši su mladići, reprezentacija do 17 godina, sada ubilježili i remi. Početak je bio sjajan. Nakon tri minute 3:0 (Škaro, Tomasović i Božan), ali uzvrat Grka bio je još žešći. Do konca prve četvrtine suparnik nije samo smanjio, pa niti izjednačio, nego posve preokrenuo rezultat u svoju korist.

Od tog trenutka se u Cagliariju igralo 'gol za gol', te je prednost prelazila s vremena na vrijeme sad na jednu odnosno drugu stranu.  Na početku zadnje četvrtine Hrvatska je vodila 8:7, da bi u zadnjoj dionici Grčka izjednačila, potom i povela. Izjednačujući, zadnji gol na utakmici postigao je za Hrvatsku kapetan Marin Tomasović.

Temeljem ovog rezultata, Hrvatska je osvojila drugo mjesto u skupini i to znači da će u subotu, 3. kolovoza u četvrtfinalu igrati protiv Srbije s početkom u 10.20 sati.

Poredak: Italija 9, Hrvatska 4, Španjolska 3, Grčka 1

Parovi četvrtfinala: Crna Gora - Španjolska, Hrvatska - Srbija (10.20), Italija - Malta i Mađarska - Grčka.

20:00 Italija - Španjolska 14:12

____________________________________________________________________________________________________

02.08.2019. 2. kolo

Skupina B

Nakon pobjede dan ranije, u 1. kolu protiv Španjolske, hrvatska vrsta do 17 godina u Cagliariju je pretrpjela i prvi poraz. U 2. je kolu bolja bila Italija. Hrvatska je samo jednom i to kratko vodila (2:1 u prvoj četvrtini), da bi se u trećoj dionici Talijani odvojili na 4 gola plusa (7:3). Početkom treće četvrtine bilježimo i najveću prednost Talijana od pet pogodaka razlike (8:3).
Hrvatska danas (petak) igra još jednu utakmicu u skupini B, protiv reprezentacije Grčke s početkom u 18.40 sati.

Hrvatska - Italija 8:12 ( 2:3,1:4,1:1,4:4)

CAGLIARI - Plivalište Sicbaldi.Suci:Gabor Voger (Mađarska) - Petar Balzan (Malta)

Hrvatska : Roko Pavić, Noa Burburan 1, Drago Stanić 1, Toni Bušić 2, Luka Stahor , Mateo Škaro, Marin Tomasović 2, Karlo Babić , Iv Marić 2, Jure Božan, Zvonimir Perić, Roberto Radić, Ivo Topolovac. Trener: Hrvoje Hrestak

Italija: Luca Castorina, Alessandro Carnesecchi ,Andrea Mladossich 2,Tommaso Gianazza ,Davide Occhione 1, Francesco Condemi 1, Alessio Caldieri , Luca Silvestri , Matteo Iocchi Gratta 4,Filippo Ferrero 3, Daniele De Gregorio , Jacopo Parrella 1, Roberto Spinelli . Trener: Ferdinando Pesci

11:40 Grčka - Španjolska 3:10

Skupina A

09:00 Srbija - Crna Gora 10:8

10:20 Mađarska - Malta  18:6

Mlade Barakude dobile Španjolsku u 1. kolu

Skupina B

Španjolska - Hrvatska 6:8 (2:0, 2:3,1:4,1:1)

CAGLIARI - Plivalište Sicbaldi.Suci:Gabor Voger (Mađarska) - Lazar Anđelić (Srbija)

Španjolska:Unai Aguirre Rubio, Roberto Valera Calatrava, Unai Biel Lara 2, Marcel Teclas Guillena, Alex Merida Orozco, Abel Ramos Sesen 2, Victor Andrada Matamoros, Aleix Aznar Beltran, Marc Valls Ferrer, Jordi Gascon Planella 1, Pol Daura Gomez, Max Joan Casabella Belles 1, Oscar Matarredona Palazon. Trener: Javier Sanchez Toil

Hrvatska : Roko Pavić, Roko Pozarić, Drago Stanić 1, Leo Cukrovb 2, Luka Stahor 2, Mateo Škaro, Marin Tomasović 1, Karlo Babić 1, Iv Marić 1, Jure Božan, Zvonimir Perić, Roberto Radić, Ivo Topolovac. Trener: Hrvoje Hrestak

Pobjedom su naši mladići, igrači do 17 godina otvorili nastupe na COMEN kupu u talijanskom Cagliariju. U utakmici 1. kola B skupine Hrvatska je sjajnom izvedbom u trećoj četvrtini pobijedila Španjolsku s dva gola prednosti.

Španjolske je povela 2:0 u prvoj dionici, a vodstvo su suparnici Hrestakove momčadi uživali cijelu prvu polovicu utakmice. U poluvremenu je još bilo 4:3 za Španjolsku, da bi nakon treće dionice Hrvatska imala prednost 7:5. Malo više od pet minuta do kraja Španjolska je uspjela smanjiti (7:6) golom Ramona Sesena, ali je mir u naše redove vratio kapetan Marin Tomasović. On je bio strijelac pokazat će se kasnije posljednjeg gola na utakmici, pogotka za konačnih 8:6 u korist Hrvatske, dvije minute i 5 sekundi prije kraja.

Hrvatska se podsjetimo u Cagliariju nalazi u vrlo jakoj B skupini, zajedno s momčadima Italije i Grčke, dok su u A skupini Crna Gora, Mađarska, Malta i Srbija. U petak, 2. kolovoza mlade Barakude igraju dvije utakmice, prvo protiv Italije (13.00 sati), a zatim navečer protiv Grčke (18.40 sati). Subota je već predviđena za četvrtfinalne i polufinalne utakmice.

20:00 Italija Grčka  10:8