Natjecanja mladih
SP Gwangju: Fatovićeva Australija pobijedila Crnu Goru u osmini finala
22.07.2019 08:34

Fatovićeva Australija pobijedila Crnu Goru u osmini finala

Elvis Fatović, hrvatski strateg na klupi Australiju uspio je uvesti svoju nacionalnu momčad u četvrtfinale Svjetskog prvenstva. U drami peteraca, ali opet zasluženo i nimalo iznenađujuće. Puno prij SP u Koreji napominjali smo da je Australija jedina momčad izvan Europe koja može u Gwangjuu visoko, koja može ugroziti najveće. Odnosno, približava se tom krugu. To su u nedjelju i dokazali.

CRNA GORA AUSTRALIJA 11:13 (1:3, 3:2, 4:2, 1:2 - 2:4 5m)

CRNA GORA: Lazović (4 obrane), Brguljan1, Radović 2, Petković 1, Čučković, Ukropina, Janović, Đurđić 1, Ivović 3, Spaić, Drašković 1, Murišić, Kandić. IZBORNIK: Vladimir Gojković.

AUSTRALIJA: Dennerley (7 obrana), Campbell, G. Ford, Kayes 4, Power, L. Edwards, Roach 1, Younger 1, A. Ford 1, Putt, Howden 1, B. Edwards 1, Hrysanthos. IZBORNIK: Elvis Fatović.

Prva utakmica dosad u muškom dijelu turnira na SP koja je riješena tek boljim izvođenjem peteraca. Uostalom, peteraca nije ni moglo biti ranije jer su u skupini mogući neodlučeni rezultati na kraju četvrte četvrtine.

Crna Gora ponovo puna oscilacija kao i u prijašnjim utakmicama. Australija je vodila 4:2, pa Crna Gora preokrenula na 7:5, da bi četiri minute prije iznova Australija bila u vodstvu, 9:8. Ljevoruki Đuro Radović je pogodio za 9:9 i tako izborio produžetke u kojima su šutevi baš Radovića, kao Brguljana (ukupan šut 0-6 u utakmici) zaustavljeni. Dostatno za veliko slavlje Australaca. Doduše, sada imaju daleko teži posao, u četvrtfinalu protiv Mađara.

GRČKA - SAD 11:9 (3:3, 3:2, 2:2, 3:1)

GRČKA: Zerdevas (9 obrana), Genidounias 4, Skoumpakis 1, Papanastasiou, Fountoulis 1, Kapotsis, Dervisis, Argyropoulos, Mourikis 2, Kolomvos 1, Gounas 2, Vlachopoulos, Galanidis. IZBORNIK: Theodoros Vlachos

SAD: Wolf (8 obrana), Hooper 2, Vavic, Obert 1, Hallock 2, Cupido 1, Daube 2, Farmer, Bowen 1, Ramirez, Smith, Irwing, Holland. IZBORNIK: Dejan Udovičić

Provukli su se Grci i to teško. Momčad SAD, ona ista koja je glatko izgubila od Hrvatske 10 razlike, bila je na korak do četvrtfinala i ulaska još jedne neeuropske momčadi u četvrtfinale. To je u biti dokaz koliko su momčadi iz naše skupine, SAD i Australija zapravo jake i koliko su veliki privid njihove navodne slabosti visoki porazi od naše momčadi.

Prve tri četvrtine utakmice Grčka - SAD su bile potpuno izjednačene, s nešto malo dužim razdobljima američkog vodstva. S rezultatom 8:8 se ušlo u zadnju četvrtinu i tada je tek presudilo grčko iskustvo, ali ne bez dramatike. Grčka je zabila dva gola (4 i 3 minute prije kraja za 10:8), smanjio je Hooper (10:9), a tek je minutu prije kraja sve razriješio Genidounias s igračem više za konačnu pobjedu.

ŠPANJOLSKA - JAPAN 15:7 (2:1, 3:3, 4:2, 6:1)

ŠPANJOLSKA: Lopez Pinedo (13 obrana), Munarriz 6, Granados 2, De Toro 1, Cabanas, Larumbe, Barroso 2, Fernandez, Tahull 2, Perrone 1, Mallarach 1, Bustos, Lorrio Bejar. IZBORNIK: David Martin

JAPAN: Tanamura (8 obrana), Adachi 2, Koppu, Shiga 1, Yoshida, Iida, Shimizu 1, Takata 1, Arai 1, Inaba 1, Okawa, Araki, Fukushima. IZBORNIK: Yoji Omoto

Furija je smjestila Japan tamo gdje im je mjesto. Da je igrao samo raspucani Munarriz, skoro da bi bilo dovoljno (šut 6-6). Japanac Yusuke Inaba njihov je najbolji igrač i strijelac, ali vjerujemo da će mu u Italiji u čiju je ligu prešao prije koji tjedan objasniti da ako 7 puta uzastopno pucaš i ne pogodiš, više to ne činiš. Ovako je ovaj nastavio i imao šut 1-11. To već dugo nismo vidjeli.

JUŽNA AFRIKA - NJEMAČKA 5:25 (2:5, 0:6, 1:9, 2:5)

JUŽNA AFRIKA: Madi (4 obrane), Le Roux 1, Rezelman, Badenhorst 1, Coryndon-Baker, Van Zyl 1, Evezard 1, Rooda, Cronje, Spencer, Neill 1, Stewart (4 obrane). IZBORNIK: Paul Martin.

NJEMAČKA: Schenkel (9 obrana), Reibel 3, Van der Bosch 2, Real 1, Preuss 2, Jungling 1, Streleckij 1, Gielen 6, M. Stamm 3, Ma. Ćuk 2, Restović 3, Eidner 1, Gotz (4 obrane). IZBORNIK: Hagen Stamm.

Očekivano lagan posao, jedan 'raspucani' dan za Nijemce u čijem su sastavu baš svi igrači postigli barem jedan pogodak.

Poredak od 13. do 16. mjesta: Koreja - Kazahstan 4:17 i Novi Zeland - Brazil 8:12.

___________________________________________________________________________________________________