LIGA PRVAKA: Jugaši protiv Brescie za 5. mjesto (ArenaSport 1)
07.06.2019 18:04

Jugaši protiv Brescie za 5. mjesto

JUG CO  VERONA  11: 8 (0:1, 5:3, 1:1, 5:3)

HANNOVER - Plivalište Stadionbad. Gledatelja 500. Suci: Berišvili (Gruzija) i Zwart (Izrael).

JUG CO: Popadić (13 obrana), Macan 1, Fatović 4, Lončar, Joković 1, Garcia, Lozina, Merkulov, Tomasović 1 (1), Žuvela, Benić 3, Papanastasiou, Vukojević. TRENER: Vjekoslav Kobešćak.

VERONA: Lazović (4 obrane), Dolce, Damonte, Alesiani 3, Fondelli 1, Di Somma 1, Drašović 1, Bruni 1, Mirarchi 1, Luongo, Casasola, Valentino, Nicosia ( obrana). TRENER: Marco Baldinetti.

PETERCI: Jug CO 1-1, Verona -.

OSOBNE POGREŠKE: Jug CO 10, Verona 19. CRVENI KARTON: Valentino (24), Averaimo (pomoćni trener Verone, 24). TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Lozina (27), Dolce (30), Drašović (32), Bruni (32), Fondelli (32).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Jug CO 8-15 (53%), Verona 3-10 (30%).

Dubrovački Jug CO u subotu će od 16.30 sati dakako i uz prijenos na ArenaSport 1, igrati za 5. mjesto u ovosezonskom izdanju Lige prvaka protiv Brescie

Jugaši su naime svladali talijansku Veronu 11:8, dok je utakmicu ranije, također u borbi za poredak od 5. do 8. mjesta, Brescia pobijedila Waspo 98 Hannover također 11:8.

Gospari su loše otvorili utakmicu koja u svom začetku doista i nije bila osobita ljepota. U prvih osam minuta viđen je samo jedan pogodak (Fondeli za vodstvo talijanske momčadi 1:0). Prvi je gol Jug CO postigao tek u 9. minuti (Benić za smanjenje vodstva Verone na 2:1), ali to je još uvijek bilo razdoblje u kojem Jug CO očito nije uhvatio pravi ritam. Loš napad s igračem više, ali i krupne pogreške u obrani rezultirale su vodstvom Verone čak 4:1 malo više od 6 minuta prije kraja druge četvrtine. No, tada je krenuo i hrvatski prvak... S četiri uzastopna pogotka, po dvaput Fatović i Benić, Dubrovčani su preokrenuli i prvi put poveli (5:4), a sve što je talijanska momčad uspjela kasnije bilo je tek još jedno izjednačenje (5:5). Početkom treće četvrtine uslijedio je novi i za pobjedu konačan nasrtaj jugaša koji su na krilima dva uzastopna  pogotka opet izvrsnog Lorena Fatovića, poveli 8:5 sredinom treće četvrtine. Prednost koja više nije ispuštana.

Istina da su talijanski vaterpolisti uspjeli u jednom trenutku doći na samo gol zaostatka (8:7 i 9:8 u zadnjoj četvrtini), ali uslijed velike nervoze, pa i vlastite grubosti, izgubili su koncentraciju, a na koncu zasluženo i utakmicu.

Naglasimo još jednom da je Brescia pobijedila Waspo 98 Hannover 11:8 (1:1, 2:1, 3:3, 5:3), a najbolji strijelac utakmice s 3 gola bio je Hrvat u redovima Brescie, Petar Muslim.