Klupska natjecanja
Natjecanja mladih
PH:Jadran bolji od Mornara
09.05.2019 09:18

U prvoj utakmici razigravanja za treće mjesto u Prvenstvu Hrvatske Jadran je pobijedio Mornar Brodospas.
Poveo je Mornar preko Krešimira Butića, jednog od trojice braće u ovom okršaju. U redovima mornarevaca još je Domagoj, dok Zvonimir nosi kapicu Jadrana. Ipak, brzo je Jadran okrenuo tijek dvoboja i golovima Powera, Šetke i Zvone Butića poveo 3:1 te imao još dvije stopostotne prigode. Bio je to alarm za trenera „gostiju“ Zdeslava Vrdoljaka koji je u tim trenucima pozvao prvi time-out.

Jadran je prvu četvrtinu dobio s 5:3, a na startu druge nisu se uspijevali „odlijepiti“, igrači Zdeslava Vrdoljaka došli su na 5:4, 6:5... Ipak je kvaliteta Jadrana došla do izražaja te su s dva gola Milardovića te novim pogotkom Zvone Butića odmaglili na lijepih 9:5, no Mornar je opet s dva pogotka u nizu došao do poluvremena na minus dva. Nosio ih je odlični Marin Vrdoljak dalekometnim „bombama“.

U burnoj završnici treće četvrtine „domaći“ su bili bolji i u zadnju četvrtinu ušli s ipak komotnih 12:8 i uspjeli mirno upisati prvi bod u seriji koja se igra na dvije pobjede. Iduća utakmica na rasporedu je u subotu.

- Očekivali smo tvrdu utakmicu, ali odradili smo dobar posao. Sada se već moramo fokusirati na subotu i pokušati ovu seriju zatvoriti već tada – kazao je trener Jadrana Ivan Asić.

Strateg Mornara pokušat će im ipak zakomplicirati.
- Imamo skraćenu rotaciju, padamo u završnicama dva su nam igrača dobila tri osobne... Jadran je igrao prgavo, a moji su mladi igrači podlegli... – kazao je Vrdoljak.

Jadran  - Mornar BS 17:9 (5 : 3, 4 : 4, 3 : 1, 5 : 1)

Suci: Vlaho Radičević , Dragan Štampalija Delegat: Ivan Miloš

Jadran :Mate Anić, Aljoša Kunac(3), Ivan Domagoj Zović(1), Ivan Krapić, Zvonimir Butić(3), Duje Pejković, Nathan Power(3), Boris Popović, Ante Visković, Nikola Milardović(3), Anđelo Šetka(2), Željko Kovačić, Mario Podrug, Marin Delić(2), Trener:Ivan Asić

Mornar BS:Luka Podrug, Domagoj Butić, Roko Akrap(1), Marin Vrdoljak(3), Slavko Ćalić(2), Goran Solje, Ivan Krolo, Boris Pavlović, Jure Božan, Ivan Živković(1), Antonio Dužević, Duje Akrap(1), Roko Pavić, Krešimir Butić(1), Trener:Zdeslav Vrdoljak