Klupska natjecanja
Natjecanja mladih
LIGA PRVAKA, 8. kolo - B skupina: Jug CO ostao neporažen
06.02.2019 20:23

Dubrovčani ne samo da su sigurni za završni turnir Lige prvaka u Hannoveru, već su i na najboljem putu osvajanja prvog mjesta u skupini koje 'nosi' koliko-toliko lakši put na samom Final Eight turniru.

Jug CO je i nakon 8 kola ostao neporažen, te je nakon gotovo pa dvije godine prva momčad koja Atenu nije napustila neporažena protiv Olympiacosa. Štoviše, branitelj naslova prvaka Europe morao se spašavati poraza koji bi opasno kompromitirao šanse grčkog sastava za vidjeti Hannover. Naime, Olympiacos je 16 sekundi prije kraja golom Gennidouniasa, njegovim čak petim na utakmici, uspio 'iščupati' bod. U biti, bio je Olympiacos i u puno većim mukama budući da je manje od tri minute prije kraja hrvatski prvak vodio 9:7. Voda je bila lagano u ušima domaćim igračima, nervoza se uvukla u njihove redove. No, potom suci u dva uzastopna napada sude prekršaj u napadu gostima, ukupno pak čak tri kontra-faula u zadnjoj četvrtini, te čak dva peterca u 10 sekundi! Upravo je na taj način, kaznenim udarcima (Gennidounias i Gounas) Olympiacos i uspio poravnati na 9:9 samo 2.42 minute do kraja utakmice. To nije bila sva nevolja hrvatskog prvaka jer jer u istom trenutku ostao bez Benića, Merkulova, Macana i Fatovića. pa ipak, i takvi solidno 'ranjeni', jugaši uspijevaju povesti preko mladog Marka Žuvele koji je tek napunio 17 godina. Njegov pogodak za vodstvo Juga CO 10:9 manje od minutu i pol do kraja bio je već solidno jamstvo da Jug CO neće izgubiti u Pireju. Grci su pak, na 'mišiće' uspjeli doći do 10. gola i jednog boda.

Zanimljivo je međutim da je utakmica imala potpuno oprječan tijek u prve odnosno druge dvije četvrtine. Naime, Olympiacos je sjajno otvorio, 'vruć' je bio Gennidounias koji je samo u prvoj četvrtini postigao čak tri pogotka. Nakon prvih 8 minuta Olympiacos je imao prednost 4:2, a samo dvije i pol minute prije poluvremena i visokih 6:2. Tada trener Kobešćak zove minutu odmora, malo uspijeva smiriti svoje trupe. Luka Lončar s dva metra, s igračem više pogađa dvaput u razmaku od samo 41 sekunde za smanjenje na 6:4 koje je dodatno Paulo Obradović ipak podignuo na 7:4 za Grke.

U trećoj četvrtini potpuni preokret i dubrovački show. Jugaški Grk Papanastasiou, te Rus Merkulov smanjuju na 7:6, a početkom zadnje dionice opet Papanastasiou i Fatović (napad s dvojicom igrača više) dovode jugaše u već opisano vodstvo 9:7. S konačnih 10:10 sigurno da puno zadovoljniji mogu biti gosti.

OLYMPIACOS 10 JUG CO 10 (4:2,3:2, 0:2, 3:4)

ATENA - Plivalište Papastratiou. Gledatelja 500. Suci: Alexandrescu (Rumunjska) i
Vojvodin (Rusija). Opunomoćenik: Lonzi (Italija).

OYMPIACOS: Pavić (6 obrana), Mylonakis, Skoumpais, Gennidounias 5 (1), Fountoulis,
Kakaris, Dervisis, Bušlje, Mourikis, Gounas 2 (1), Argyropoulos 2, Obradović 1,
Ganalopoulos. TRENER: Theodoris Vlachos.

JUG CO: Popadić (6 obrana), Macan, Fatović 1, Lončar 2, Joković 2, Garcia 1, Lozina,
Merkulov 1, Kržić, Žuvela 1, Benić, Papanastasiou 2, Jurišić. TRENER: Vjekoslav Kobešćak

PETERCI: Olympiacos 2-2, Jug CO -.

OSOBNE POGREŠKE: Olympiacos 9, Jug CO 16, TREĆA OSOBNA POGREŠKA. Benić
(27), Macan (30), Merkulov (30). ISKLJUČENJE S PRAVOM ZAMJENE: Fatović (30).
REALIZACIJA IGRAĆA VIŠE: Olympiacos 5-13 (39%), Jug CO 5-8 (63%)