Klupska natjecanja
Natjecanja mladih
FINAL 6 U GRUŽU Zlato uzeo Cattaro
19.05.2019 15:40

Cattaro je u Gružu podigao pokal pobjednika Final 6, završnog turnira Regionalne lige za kadete na kojem su nastupila po tri sastava iz Hrvatske i Crne Gore. I dok su Crnogorci stigli s tri najbolja sastava sa svog prvenstva (prvak Jadran Carine, drugi Cattaro, a treći Primorac iz Kotora), od hrvatskih je izostao prvak, riječko Primorje EB, umjesto kojeg je uskočila zagrebačka Mladost, a koja je bila četvrta na državnom prvenstvu u Rijeci (Jug CO je ove godine doprvak Hrvatske, izgubio je u finalu od Primorja EB, a broncu je osvojio splitski Jadran koji je u utakmici za treće mjesto savladao Mladost).

Srebro na Final 6 Regionalne lige osvojio je splitski Jadran, a broncu hercegnovski Jadran CarineJug Croatia osiguranje je četvrti, Primorac iz Kotora peti, a zagrebačka Mladost šesta.

Konačni poredak: 1. Cattaro 12 bodova, 2. Jadran Split 12 bodova, 3. Jadran Carine (HN) 9 bodova, 4. Jug CO 9 bodova, 5. Primorac Kotor 3 boda, 6. HAVK Mladost bez boda.

Tko je prvi, a tko drugi, te tko je treći, a tko četvrti, odlučivali su međusobni rezultati: Cattaro je s 11:10 dobio splitski Jadran, dok je Jadran Carine s 8:6 bio bolji od Jug CO.

Prvi strijelac turnira bio je Balša Vučković (Primorac Kotor) s 27 pogodaka, najboljim vratarom proglašen je Andrija Bjelica (Cattaro), dok je Petar Vodopivec (Jadran Split) izabran za najboljeg igrača. Trofej Fair play dobila je HAVK Mladost.