U-14:Hrvatska pobijedila Srbiju u finalu

Hrvatska pobijedila Srbiju u finalu

HRVATSKA - SRBIJA 11:3 (3:3, 5:0, 2:0, 1:0)

HRVATSKA: Čubranić, Babić 5, Peruzović, Dujmić, F. Josipović, Cvjetković 1, Jakaša, Burđelez 1, Jarak 2, Vekić 2, Bušić, R. Josipović, Stričević, Ratej, Brakus. Trener: David Burburan.

SRBIJA: Slijepčević, Antić 1, Vuković, Tanasković, Anđelić1, Dončić 1, Hrgović, Ilić, Janković, Fuštić, Đokić, Pantelić, Samardžić, Gajić, Aksentijević. Trener: Aleksandar Aksentijević.

Hrvatska kadetska reprezentacija (igrači do 14 godina), osvojila je bez poraza 13. Memorijal Darko Čukić u Beogradu. Do zlata i pobjedničkog trofeja, mladi su Hrvati došli na osobito dojmljiv način. Naime, u posljednjem susretu na turniru, susrele su se dvije momčadi koje su dotad imale stopostotan učinak, tako da je sraz Hrvatske i Srbije u biti bilo finale. Naši su mladići u završnoj utakmici prezentirali daleko najbolju igru na cijelom turniru, a osobito je briljantna bila obrana na čelu s vratarom Ivanom Maurom Čubranićem za kojeg nam i sami beogradski novinari javljaju kako je branio "čudesno".

Uostalom, podosta 'govori' i sam rezultatski tijek utakmice. Suparnik je treći pogodak na utakmici postigao minutu i pol prije kraja prve četvrtine. Bilo je to tada za poravnanje (3:3), ali je malo tko mogao očekivati i da je to posljednji gol koji je Čubranić u toj utakmici primio. Malo više od tri četvrtine, naši mladi reprezentativci više nisu primili ni gola, a s druge su strane solidno 'prorešetali' srpsku mrežu.

Čestitke svim igračima i stručnom stožeru na čelu s Davidom Burburanom.

————————————————————————————————————————————————————————-

Visoka pobjeda nad Crnogorcima, u nedjelju finale protiv Srba

CRNA GORA - HRVATSKA 3:12 (2:2, 0:4, 0:4, 1:2)

BEOGRAD - Plivalište Banjica. Suci: Milović (Srbija) i Neville (Malta)

CRNA GORA: Bijelica, Vučković 2, Odža, Simović, Madžić 1, Muter, Savić, Mikaljević, Baltić, Kontić, Dimić, Bamišević, Vuković, Dragović, Mrđić. Trener: Vito Lompar

HRVATSKA: Čubranić, Babić 1, Peruzović, Dujmić 2, F. Josipović, Cvjetković, Jakaša 2, Burđelez, Jarak 2, Vekić 3, Bušić 1, R. Josipović, Stričević, Ratej 1, Brakus. Trener: David Burburan.

Puno lakše od očekivanog, naša je reprezentacija do 14 godina svladala i četvrtog suparnika na beogradskog turniru, 13. po redu izdanju Memorijala Darko Čukić. Rezultat sam po sebi govori dostatno. Samo su prvu četvrtinu Crnogorci uspijevali držati korak s mladim Hrvatima, da bi potom slijedio 'uragan u vodi' Burburanovih izabranika, posljedica čega je pobjeda s čak 9 golova razlike.

Posljednju utakmicu na turniru, Hrvatska igra u nedjelju, 4. kolovoza od 10.20 sati protiv Srbije, što je u biti i finale jer se radi o susretu dvije jedine neporažene momčadi.

____________________________________________________________________________________________________

Lagana pobjeda nad Gruzijcima

HRVATSKA - GRUZIJA 16:10 (2:1, 6:3, 5:3, 3:3)

HRVATSKA: Čubranić, Babić 2, Peruzović, Dujmić 1, F. Josipović, Cvjetković 1, Jakaša 2, Burđelez 1, Jarak 2, Vekić 4, Bušić 2, R. Josipović, Stričević, Ratej, Brakus 1. Trener: David Burburan

GRUZIJA: Čagelišvili, Kozašvili 4, Cikitišvili, Gujaradze, Gelašvili, Vašakidze, Šaudatuašvili, Vasadze 5, Maglakelidze, Kiladze, Mamijeišvili, Mikatadze 1, Trešelašvili, Mačavariani.

Naša vrsta do 14 godina ostvarila je u drugom nastupu i drugu pobjedu na 13. Memorijalu Darko Čukić koji se održava na beogradskom plivalištu Banjica. Bez previše problema, s prvim uvjerljivijim vodstvom (7:2) već potkraj druge četvrtine, Hrvatska je obavila vrlo dobru uvertiru pred ono što još čeka izabranike trenera Burburana. Naime, Hrvatska danas (subota) već od 18.00 sati igra daleko težu utakmicu protiv Crne Gore.

————————————————————————————————————————————————————————

Tijesna pobjeda nad Maltežanima

1.kolo 02.08.2019.

Malta U-15 - Hrvatska 12:13 (1:4, 3:4,5:3,3:2)

BEOGRAD - Plivalište Banjica. Suci: Abramović (Crna Gora) i Nadiradze (Gruzija). Opunomoćenik: Firoiu (Rumunjska).

Malta: S. Mifsud, M. Mifsud 2, Tuly, A. Borg, Cachia, De Marco 1, Caruana, Casillo 2, Galea 1, Allopardi 2, Fenguem 1, Gialadze 3, N. Borg, D. Mifsud, Cutanar.

Hrvatska:Ivan Mauro Čubranić , Luka Babić, Franko Peruzović, Lucijan Dujmić, Filip Josipović,  Jakov Cvjetković 2, Ante Jakaša, Ivuša Burđelez 2, Jure Jarak 3, Kristijan Vekić 5, Jan Bušić 1, Roko Josipović, Tomislav Stričević, Jan Ivo Ratej, Toni Brakus, Trener: David Burburan

Hrvatska reprezentacija, igrači do 14 godina, pobjedom je startala na 13. izdanju međudržavnog turnira Memorijal Darko Čukić u Beogradu. Doduše, rezultatski puno teže od očekivanog. Hrvatska je naime svladala Maltu sa samo golom prednosti. Istini za volju, mladi Hrvati su bili puno bolji odnosno vrlo su rano visoko poveli – 6:1 u drugoj četvrtini, pa 10:5 sredinom treće. Možda je tu onda došlo i do određenog opuštanja u igri naših dječaka jer se samo tako može objasniti činjenica da su Maltežani uspjeli 25 sekundi prije kraja smanjiti na konačnih 13:12.

Sljedeću utakmicu Hrvatska igra u subotu, 3. kolovoza protiv Gruzije (10.20), a istog će dana naši mladići i ponovo u bazen, protiv Crne Gore (18.00).

10:20 Srbija - Gruzija  19:10